Úvod > Aktuality > V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

Vydáno 16. září 2017 Památky
V Loretě Rumburk se v sobotu 16. září 2017 odehraje celodenní divadelní a hudební slavnost pro celou rodinu. Loretánské slavnosti proběhnou v architektonicky cenném barokním areálu z 18. století. Slavnost připomene tři sta deset let, která v září uplynou od vysvěcení a dostavby rumburské loretánské kaple. V ambitu Lorety je možné si prohlédnout česko-německou výstavu Barokní architekt a sochař: Johann Lucas Hildebrandt a Franz Biener.

Loretánské slavnosti RumburkLoreta v Rumburku je mariánské poutní místo a barokní klenot severních Čech, učebnice architektury pod širým nebem a zároveň ostrov vlídného ticha. Celoročně přístupná kulturní památka zároveň nabízí výstavy, koncerty a další akce – například Loretánské slavnosti.

V sobotu 16. září 2017 se Loreta Rumburk připojuje ke Dnům evropského dědictví 2017. Kulturní památka nabídne od 10.00 do 17.00 h. prohlídky s průvodcem. Děti čeká tvoření ve výtvarných dílnách a speciální komentovaná prohlídka. Dospělé pak prohlídky s průvodcem.

Loretánské slavnosti 2017 v Rumburku pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Město Rumburk. Akce je součástí Dnů evropského dědictví. Vstupné je 25 Kč.

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra

Poutní stezka Via Sacra vede po jedinečných sakrálních stavebních památkách a uměleckých pokladech rozmístěných v Trojzemí - tedy na území České repunliky, Německa a Polska. Na české straně vede stezka do Mnichova Hradiště, Jablonného v Podještědí, Českého Dubu, Hejnic a Rumburku.

Quest Rumburská procházka staletími - Putování v čase od gotiky po 20. století

Quest Rumburská procházka staletími - Putování v čase od gotiky po 20. století

Hledačka s podtitulem "Putování v čase od gotiky po 20. století" nabízí setkání s významnými stavebními památkami a historií Rumburku. Poučná a zábavná hra vás provede centrem města. Okruh o délce 1,6 km propojuje deset zastavení z období gotiky, baroka, secese a expresionismu.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.

Další aktuality