Úvod > Aktuality > Tip na výlet: Lyžařský areál Zadov – Churáňov s výhledem z rozhledny na skokanském můstku

Tip na výlet: Lyžařský areál Zadov – Churáňov s výhledem z rozhledny na skokanském můstku

Vydáno 10. ledna 2016 Zimní sporty
Sportovní a rekreační areál Zadov je vyhlášeným střediskem zimních sportů. Na příznivce sjezdového lyžování čekají lehké až středně náročné sjezdovky. Lehčí terény, vhodné zejména pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi nebo lyžařské kurzy jsou v areálu Nové Hutě. Část sjezdovek se uměle zasněžuje, všechny tratě se dvakrát denně upravují a díky osvětlení si přijdou na své i příznivci večerního lyžování. Aktuálně zde leží 15 - 30 cm sněhu.
Využít se dá sedačková lanovka, vedoucí ze Zadova na vrchol Churáňova (1 119 m). Oblast Churáňovského vrchu je jedním z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice.

Rozhledna na skokanském můstku je opět od konce roku 2015 v provozu, a to denně od 9 do 15:30 hodin.

Areál Kobyla je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin. Večerní lyžování denně mimo pondělí od 18 do 21 hodin.
Na koních po Šumavě

Na koních po Šumavě

Naučíte se zde jezdit na koni. Pokud to dobře zvládáte, můžete si vyjet na delší projížďku šumavskou přírodou.

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Aktivní sportovní relaxace v CHKO Šumava

Sportovně relaxační areál u města Vimperk nabízí vše pro pohodovou dovolenou. Vimperk, město pod Boubínem, město na Zlaté stezce, město bohaté historie je východiskem pro sportovní, turistické i rekreační vyžití.

Areál U Horejšů - sportovně relaxační centrum na Zadově

Areál U Horejšů - sportovně relaxační centrum na Zadově

Součástí areálu je moderní penzion, restaurace s celoroční terasou přímo na sjezdovce, obchod, bowling bar, info středisko, půjčovna kol a další služby. U nás se určitě nudit nebudete!

Lanové centrum Proud Zadov

Lanové centrum Proud Zadov

Dobrodružný areál pro každého. Udělejte si krátkou pauzu na svém běžkařském, cyklistickém nebo turistickém výletě a navštivte naše centrum poblíž Sport hotelu Olympia na Zadově. Celoroční provoz.

Relaxační víkend na Šumavě

Relaxační víkend na Šumavě

Relaxace, masáže, lahodná strava, krásná příroda, bohaté sportovní vyžití, prostě parádní pobyt na Šumavě.

Šumavou na běžkách - ze Zadova na Kvildu

Šumavou na běžkách - ze Zadova na Kvildu

Celodenní výlet ze Zadova na Kvildu v bílé stopě patří ke klasice běžeckého lyžování na Šumavě. Trasa vede centrální a nejvyšší částí šumavských plání, kde často trénovala česká běžecká jednička Kateřina Neumannová. Trasa vede v dobře udržované stopě, kde nadjete také dost místa pro bruslení.

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na Churáňově u Zadova se nachází na úpatí svahu asi 1 km jižně od Churáňova. Nejedná se však o klasickou rozhlednu, ale o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy skokanského můstku, ve výšce 32 metrů nad zemí.

Skiareál Kašperské hory

Skiareál Kašperské hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.