Úvod > Aktuality > Šumavský skimaraton se pojede za skvělých podmínek

Šumavský skimaraton se pojede za skvělých podmínek

Vydáno 22. února 2017 Zimní sporty
Šumavský skimaraton je druhý největší lyžařský skimaraton v České republice. Je zároveň jediným českým závodem, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. Svoji trasu si zde vybere úplně každý. Závody klasicky i volně, dětské závody i nezávodní vyjížďky na běžkách zdarma - Open jízdy. Letos se bude konat již 32. ročník. Pevnou součástí závodu se stal dlouhý závod volnou technikou (46 km).
Šumavák na 45 km a 23 km klasicky a 46 km a 23 km volně je součástí série Euroloppet a Stopa pro život. Pojede se tento víkend 25. – 26. 2. 2017.

V ceně startovného obdrží každý závodník originální upomínkový předmět - čepice s logem série Stopa pro život a reklamní předměty, startovní číslo, občerstvení na trati a v cíli závodu. Dále má závodník možnost využít mazací servis a úschovnu oblečení.


 
Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov - Churáňov.