Úvod > Aktuality > Středověká tvrz Orlice vás přivítá i v zimním období

Středověká tvrz Orlice vás přivítá i v zimním období

Vydáno 1. prosince 2015 Památky
Areál středověké tvrze Orlice na okraji města Letohradu nabízí i v zimních měsících prohlídky expozice. Originální interiéry, původní figurální malby na stěnách, gotické sklepení z 13. století, středověké zbraně, platidla, cínové nádobí, palné zbraně z 18. a 19. století a dobová kuchyň vás určitě příjemně překvapí. Děti budou určitě nadšené z expozice kouzelný les. Už jen do 13. 12. 2015 je na trase B k vidění kopie Codexu Gigas (Ďáblovy Bible).
Tvrz OrliceAreál tvrze Orlice se nachází na okraji města Letohradu uprostřed přírody. Sídlo vzniklo pravděpodobně na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. Historický objekt s vzácně zachovalými stavebními částmi z období gotiky, renesance, baroka a klasicismu je kulturní památkou. Na prohlídce uvidíte funkční historickou knihtiskařskou dílnu, unikátní nástěnné malby nebo expozici vycpaných zvířat.

Návštěvník tvrze si může vybrat hned ze tří okruhů, nebo je spojit do jedné prohlídky. Obě hlavní trasy jsou plnohodnotné a co do obsahu stejně zajímavé, každá však jinými atraktivitami. První prohlídkový okruh vám nabídne unikátní pohled do podzemí současné tvrze. V rekonstruovaných sálech s originálními sbírkami zbraní, sklepech s archeologickými nálezy a dalších místnostech si uděláte představu o tehdejším životě venkovské šlechty.

BrněníPůvodní figurální sgrafita, originální tiskařskou a knihařskou funkční dílnu zhlédnete ve druhém patře tvrze. V této expozici (trasa B) je opět k vidění kopie Codexu Gigas - Ďáblovy bible. Výstava koncčí 13. prosince 2015.

Zvláště pro děti, ale i pro ostatní návštěvníky, kteří mají rádi zvířata, je připravena trasa C nazvaná "Kouzelný les", kde je k vidění na 120 vycpaných zvířat v přírodní scenérii. Exponáty oživují zvukové a světelné efekty. Do lesa se zatoulala i Červená Karkulka, kde jí cestu přehradil vlk. Mimo zajímavých prohlídek areál nabídne také restauraci, středověkou krčmu a ubytování.
Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice.

Tvrz Orlice - areál zážitků nedaleko Letohradu

Tvrz Orlice - areál zážitků nedaleko Letohradu

Letohrad je krásné město v Orlických horách, kam stojí za to se podívat. Středověká tvrz Orlice leží na jeho východním okraji přímo u rybníku a lesa. Krásná příroda a rozsáhlé možnosti turistického, sportovního a kulturního vyžití vám nedají na pobyt v tomto kraji zapomenout.