Úvod > Aktuality > Oslavte v sobotu Den železnice v Praze na Smíchově

Oslavte v sobotu Den železnice v Praze na Smíchově

Vydáno 21. září 2017 Zážitky
V sobotu 23. září se v metropoli koná Pražský den železnice spojený s oslavami čtvrtstoletí zapojení železnice do Pražské integrované dopravy. Centrem oslav se tentokrát stane nádraží Praha-Smíchov. Ke svezení budou lákat parní i současné moderní vlaky, historická tramvaj či historický autobus. Hlavně nděti potěší, že v sobotu bude možné navštívit také Království železnic, a to za poloviční vstupné.
Na pražském Smíchovském nádraží se v sobotu 23. září uskuteční slavnostní křest jednotky Elefant v nátěru 25 let železnice v PID. Ve vlaku a před ním bude instalována výstava o histori a budoucnosti Pražské integrované dopravy. Zájemci mohou zhlédnout i klip k výročí 25 let železnice v PID a další krátké filmy. 

Na nádraží Praha-Smíchov budou v tento víkendový den také vystavena další železniční vozidla, zpřístupněná i pro prohlídku jejich interiérů. Chybět nebude modelová železnice nebo drezína. Kromě propagačních stánků Českých drah a ROPIDu najdete na nádraží i stánky s občerstvením. 

Za smíchovského nádraží se můžete svézt zvláštními vlaky, historickou tramvají nebo autobusem na prohlídku Výtopny Zlíchov nebo na komentovné prohlídky Odstaveného nádraží Jih či depa Vršovice. V sobotu 23. září je možné také navštívit Království železnic za poloviční vstupné.ce na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/prazsky-den-zeleznice-ma-byt-kvuli-suchu-tentokrat-bez-pary-1321178#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=co
Zážitkové vlaky ve Výtopně Zlíchov

Zážitkové vlaky ve Výtopně Zlíchov

Společnost Zababa nabízí vypravení zvláštního vlaku na objednávku s parní nebo motorovou lokomotivou, barovým vozem a se soupravou historických železničních vozů. Zážitkový vlak udělá váš firemní večírek nebo narozeninovou oslavu nezapomenutelnou.

Pražský den železnice: Praha-Smíchov a Praha-Uhříněves

Pražský den železnice: Praha-Smíchov a Praha-Uhříněves

V sobotu 15. září se v metropoli koná Pražský den železnice.