Úvod > Aktuality > O prázdninách je hrad Kašperk otevřen také v pondělí

O prázdninách je hrad Kašperk otevřen také v pondělí

Vydáno 16. července 2017 Památky
V červenci a v srpnu 2017 je hrad Kašperk otevřen také v pondělí od 10:00 - do 18:00. V ostatních dnech v týdnu je Kašperk otevřen od 9:30 - 18:00. Poslední prohlídka hradu začíná vždy v 17:00.

Hrad KašperkHrad Kašperk zůstává otevřený přes prázdniny netradičně i v pondělí. Hrad pro návštěvníky připravil prohlídky zaměřené na každodenní život na hradě i speciální prohlídky pro děti. Můžete se vydat na okruh Stavba hradu, Život na hradě a děti si mohou vybrat jestli se stanou rytířem či princeznou anebo stavitelem hradu.

I pejskaři jsou na hradě vítání. Se svým chlupatým miláčky můžete na prohlídku hradu za předpokladu, že je vás pejsek velký tak, že se vejde do tašky.

Hrad Kašperk nechal v roce 1356 založit český král a římský císař Karel IV. V prvé řadě proto, že potřeboval zajistit ostrahu zemské hranice se sousedním Bavorskem. Dalším důvodem byla panovníkova snaha ochránit zlatonosnou oblast Kašperských hor a zabezpečit nově zřízenou obchodní cestu nazvanou Zlatá stezka
 

Rozmarné léto i noční prohlídky

KašperkV létě se na hradě konají speciální akce. V srpnu se můžete těšit na premiérové představení divadelního spolku Kašpar, který si pro vás připravil "Rozmarné léto", a to v týdnu od 2. do 6. srpna, vždy od 21:00.

17. až 19. srpna se můžete opět těšit na Noční prohlídky "Po stopách hejtmana Jana". Vzhledem k tradičně velkému zájmu o noční prohlídky doporučujeme rezervaci vstupenek na tel. čísle 376 582 324 nebo na emailové adrese: info@kasperk.cz. Začátky prohlídek bývají ve 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:30 hodin. Parkoviště je vzdáleno cca 1200 m od hradu, počítejte proto s cca 25 min. časovou rezervou na přesun.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.