Úvod > Aktuality > Novoroční výstup na Kozákov nabídne pohledy do Českého ráje

Novoroční výstup na Kozákov nabídne pohledy do Českého ráje

Vydáno 31. prosince 2016 Letní sporty
Chcete-li Nový rok přivítat ve sportovním duchu, vydejte se 1. ledna 2017 na oblíbený tradiční hvězdicový výstup na nejvyšší horu Českého ráje! Klub českých turistů Semily pořádá v tento den již 39. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Hvězdicový výstup na vrchol Kozákova, pěšky, na lyžích, na kole, na koni. Vyjít můžete z jakéhokoliv místa, které si zvolíte (např. Turnov, Železný Brod, Lomnice nad Popelkou, Semily, apod.) záleží jen na vaší zdatnosti.
Pro výstup na vrchol Kozákova si můžete zvolit způsob, který je vám nejbližší. Vyrazit můžete z jakéhokoliv místa - např. z Turnova, Železného Brodu, Semil, Lomnice n. Pop., Rovenska p. Troskami apod.

Prezentace proběhne v turistické chatě 1. ledna 2017, od 9.00 do 15.00 hodin. Účastníci pochodu obdrží diplom, odznak a vrcholové razítko.

Občerstvení zajištěno v Riegrově turistické chatě na Kozákově.
Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Nejvyšší horou Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší je Kozákov (744 m n.m.). Tato melafyrová hora byla ve třetihorách činnou sopkou. V dutinách melafyru krystalizovala ložiska olivínu a dalších polodrahokamů.

Ski areál Kozákov

Ski areál Kozákov

Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova, nedaleko měst Semily, Turnov a okolo jedné hodiny jízdy z Prahy. Zalyžovat si můžete na třech sjezdovkách, k dispozici je zde 500 metrů dlouhý vlek pro veřejnost.

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

Novoroční výstup na vrch Kozákov v Českém ráji

Novoroční výstup na vrch Kozákov v Českém ráji

Kvapem se blíží konec kalendářního roku 2017 a Klub českých turistů Semily pro Vás na první den roku 2018 připravuje tradiční hvězdicový výšlap k turistické chatě KČT na Kozákově.