Nové aktivity na Kudy z nudy za 17. týden roku 2012

Vydáno: 30. 4. 2012 10:40
Kategorie: Životní styl
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 1x.
Město: Čestlice
Hledáte tipy na zajímavé výlety za památkami, zábavou a poznáváním? Informace, co je kde zajímavého, novinky, tipy co se kde děje, kde lze trávit v Česku aktivně volný čas, najdete na portálu www.kudyznudy.cz, pomocí kterého si rychle a snadno naplánujete výlet, víkend či třeba celou dovolenou v České republice. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení a poznávejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 23. do 29. dubna 2012).
Zaujala Vás aktualita Nové aktivity na Kudy z nudy za 17. týden roku 2012?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Geopark Železné hory - ráj pro pěší i cyklisty
Z geologického pohledu je území Železných hor obsáhlou učebnicí geologie. Ve více než 600 milionů let dlouhé historii zde vznikla řada geologických jevů, které je možné spatřit za dva až tři dny. Vznikla zde geologická skládanka, kterou je možné složit za velmi krátkou dobu.
Muzeum venkovských řemesel na statku v Mířkově
Chcete dětem ukázat, jak se žilo na vesnici před sto lety? Nahlédněte do života našich předků na českém statku a seznamte se s jejich každodenními činnostmi, řemesly a nástroji. V Muzeu venkovských řemesel v Mířkově se podíváte např. do zemědělské expozice, na zpracování mléka, vlny a obilí.
Na dovolenou po Česku se psem
Pes patří do rodiny, takže když chcete jet všichni spolu na dovolenou, bude se vám hodit přehledný seznam ubytování v Česku, kde jsou i psi (popř. kočky) vítáni. Je to speciální databáze ubytování pro pejskaře, abyste své cestování snadněji plánovali.
Geopark GeoLoci na Tachovsku - součást Česko–Bavorského geoparku
Cílem geoparku je představit široké veřejnosti kouzlo místní krajiny, spoluvytvářené geomorfologickými procesy a následným působením člověka, zachyceném v pozůstatcích po hornické a důlní činnosti, ve využití místních hornin ve stavitelství a v umění nebo ve stopách dějinných událostí.
Keramické kurzy pro děti a dospělé na Praze 12
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 12
Pod odborným vedením a v příjemném rodinném prostředí Keramického ateliéru Hany Šimkové v Praze 12 se naučíte pracovat s keramickou hlínou a různým výtvarným technikám.
Praha Parníkem
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Chcete prožít s rodinou či přáteli skutečně jedinečný zážitek? Proč tedy zůstávat nohama na zemi? Krásy Prahy lze přeci vidět a obdivovat i během plavby po Vltavě. Nechte se unést romantikou! Nabízíme romantické plavby, obědy, večeře, svatby a dárkové poukazy.
Hop ON Hop OFF Praha
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Zažijte Prahu jinak a vyzkoušejte tento jedinečný způsob dopravy v pražských ulicích. Tři různé okruhy, které vás zavedou nejen k těm nejvýznamnějším památkám Prahy, vám umožní pohodlnou přepravu po městě s možností neomezených nástupů a výstupů, a to po celých 48 hodin!
Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi
Region: Vysočina
Oblast: Vysočina
Město: Těchobuz
Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi nese název po významném mysliteli 19. století - Bernardu Bolzanovi. Tento filozof, matematik a teolog pobýval v Těchobuzi na zámku u rodiny Hoffmannů v letech 1825 až 1841. Galerie sídlí v budově bývalé zámecké sýpky s původně dochovaným sklepem a nosnými trámy.
Hasičská expozice v Ratměřicích
Expozice se nachází v přízemí budovy obecního úřadu. Interiér muzea je přístupný do domluvě. Hlavní postavou malého muzea v Ratměřicích je místní sedák Oneš.
Kostel sv. Jakuba Většího v Předslavi
Region: Šumava
Oblast: Šumava
Město: Předslav
Kostela sv. Jakuba Většího v Předslavi na Šumavě byl postaven na místě keltského obětiště. Keltové věřili, že se zde potkává zemská i kosmická energie. Možná právě proto se zde roku 1872 oženil František Palacký s Terezií Měchurovou.
Zřícenina hradu Hartenberg
V malebném údolí řeky Svatavy, sedm kilometrů před jejím ústím do největší podkrušnohorské řeky Ohře, se na strmém ostrohu vypíná zřícenina hradu, dříve hradu i zámku Hartenberg.
Golf Resort Karviná-Lipiny - nový resort na severu Moravy
Golfové hřiště v karvinské oblasti Lipiny vzniklo v industriální krajině mezi dvěma činnými šachtami. Dominantu areálu tvoří kopie těžební věže, ze které je krásný výhled na celé hřiště. Golf Resort Karviná-Lipiny je jedinečnou příležitostí pro všechny, kteří chtějí vstoupit do krásného světa golfu.
Aquapalace Hotel Prague
Aquapalace Hotel Prague je vyhledávaným cílem pro rodiny s dětmi. Je přímo propojen s největším krytým Vodním světem ve střední Evropě (Aquapark Čestlice) a nabízí mnoho možností zábavy i relaxace pro děti i dospělé. Součástí Vodního světa je jedinečný Saunový svět a wellness centrum.
Naučná stezka Jetřichovické stěny - procházka Českým Švýcarskem
Osmikilometrová naučná stezka provádí návštěvníky přes trojici známých vyhlídek z Jetřichovic okolo skalního hrádku Šaunštejn do Vysoké Lípy. Na 16 zastaveních turisté získají vhled do kulturně-historických i aktuálních přírodních témat.
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou
Region: Šumava
Oblast: Šumava
Chata Lanovka nabízí moderní ubytování v centru všech lipenských aktivit přímo u centrálního parkoviště Active Park Lipno a Skiareálu Lipno. V létě oceníte polohu přímo u nástupní stanice na novou cyklo in-line stezku a letní lanovou dráhu, v zimě pak u nástupní stanice lanové dráhy.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna - první a jediná v ČR
Region: Šumava
Oblast: Šumava
První a jediná stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.
Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm
Unikátní Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, nad Valašskou dědinou Valašského muzea v přírodě.

Nejnovější aktuality

Vydejte se za městským opevněním do Poličky!

Vydejte se za městským opevněním do Poličky!

Vydáno před 19 minutami | Východní Čechy | Památky

V rámci Mezinárodního dnu památek a sídel jsou po celé republice během prodlouženého velikonočního víkendu připravené nezapomenutelné zážitky. A ani v Poličce tomu není jinak! O tomto víkendu se po dlouhých 26 letech ... celá aktualita

Oslavte Den Země s Lesy ČR

Oslavte Den Země s Lesy ČR

Vydáno před 1 hodinou | | Příroda

Již tradičně si i v České republice připomínáme 22. dubna Den Země, svátek naší planety, která jediná ze všech planet sluneční soustavy umožňuje existenci života – lidí, živočichů a rostlin. K tomuto svátku se tradičn... celá aktualita

Na Velikonoční pondělí dříve do zoo Ostrava

Na Velikonoční pondělí dříve do zoo Ostrava

Vydáno před 15 hodinami | Severní Morava a Slezsko | Příroda

Brána ostravské zoologické zahrady se jako již tradičně otevře na Velikonoční pondělí pro zájemce výjimečně už v 8 hodin ráno. Od rána až do 12. hodiny bude u vstupu do zoo pro návštěvníky připravena velikonoční pomlá... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu >

Další tipy z podkategorie Vodní sporty a koupání