Nové aktivity na Kudy z nudy za 16. týden roku 2012

Vydáno: 23. 4. 2012 10:20
Kategorie: Letní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.
Oblast: Slovácko (VM)
Město: Břestek
Hledáte tipy pro víkendové výlety za památkami, zábavou a sportem? Informace, co je kde zajímavého, novinky, tipy co se kde děje, kde lze trávit v Čecsku aktivně volný čas, najdete na portálu www.kudyznudy.cz, pomocí kterého si rychle a snadno naplánujete výlet, víkend či třeba celou dovolenou v České republice. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení a poznávejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 16. do 22. dubna 2012).
Zaujala Vás aktualita Nové aktivity na Kudy z nudy za 16. týden roku 2012?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Zámek Luhov ukrývá výjimečnou sbírku kol
Oblast: Plzeňsko
Město: Líšťany
Pozdně barokní zámek z roku 1780 nabízí expozici historických kol a zámeckých interiérů s grafikami anglického malíře Williama Hogharta z klasicistního období. Dále je přístupný park s renesanční sýpkou, rybníkem a tvrzištěm.
Sportovní vyžití s odpočinkem v Pastvinách
Chcete aktivně odpočívat v krásném prostředí Orlických hor? Navštivte Výcvikové středisko Pastviny Univerzity Palackého v Olomouci. Atmosféra Orlických hor a přehrady navodí příjemný pobyt nejen organizovaným akcím, školám, kurzům, ale i rodinám s dětmi.
Restaurace Coda - pracovní oběd na střešní terase hotelu Aria
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Terasa je součástí restaurace Coda v Aria Hotel Praha, kde pod taktovkou šéfkuchaře Davida Šaška vznikají opravdové gurmánské lahůdky. Přijďte na oběd či večeři, rychlý business lunch či jen na kávu a svělý dezert a pokochejte se úchvatnými výhledy na Prahu.
Centrum balonového létání v Břestku
Oblast: Slovácko (VM)
Město: Břestek
Nejmodernější centrum balonového létání v ČR najdete v Břestku na úpatí buchlovských kopců nedaleko Velehradu. Centrum plní několik funkcí – nabízí balónové létání, ubytování, prostory pro školení či oslavy a restauraci.
Galerie Orlovna Kroměříž
Galerie Orlovna přímo navazuje na prostory Biskupské mincovny a Arcibiskupské vodárny v Kroměříži. Multifunkční kulturní prostor je vhodný pro pořádání výstav, uměleckých sympozií, workshopů, aukcí, ale i komornějších koncertů. Galerii spravuje občanské sdružení Galerie Orlovna (GO!).
Galerie Glance 4 ART
Přijďte se podívat do Českých Budějovic na díla jedinečných talentovaných, především českých umělců z řad malířů, sochařů, fotografů, grafiků a zástupců stylu futureART, který jinde nenajdete - do Galerie Glance 4 ART.
Půjčovna elektrokol v Ostravě
Oblast: Ostravsko
Město: Ostrava
Šlapání už není dřina, pomáhá mi elektřina! Užijte si s rodinou, nebo přáteli aktivní dovolenou bez únavy a zbytečného zapocení. Obsluha specializované prodejny elektrokol vám pomůže s výběrem vhodného elektrokola a doporučí ty nejzajímavější cyklotrasy podle vašich individuálních požadavků.
Hrad Návarov - strážce řeky Kamenice
Hrad Návarov stával vysoko nad soutokem potoka Zlatníka s říčkou Kamenicí a býval středem rozsáhlého panství, které sahalo hluboko do nitra Jizerských hor. Pevnost sloužila až do 17. století, než ji úmyslně zbořilo císařské vojsko.
Vlastivědné muzeum v Olomouci - interaktivní a zábavné
Pokud si rádi hrajete, zkoumáte a objevujete, vypravte se do Vlastivědného muzea v Olomouci. Historická a přírodovědná expozice čítají přes dva a půl tisíce exponátů. Od května 2013 lze navštívit novou expozici Příběh kamene.
Funpark Mladé Buky
Areál Mladé Buky na úpatí Krkonoš nabízí nejen zimní aktivity, ale také řadu aktivit pro letní vyžití, např. bobovou a tubingovou dráhu, bike park a další atrakce vhodné především pro nejmenší návštěvníky.
Kovozoo Staré Město - originální zoo na Slovácku
Ojedinělou zoo v celé Evropě najdete na Slovácku v areálu firmy REC Group ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V současné době ji obývá několik desítek zvířat a stále se rozrůstá. Hledáte nevšední atrakci, která je přístupná každému? Neváhejte a přijďte nás navštívit.
Paintball Game Olomouc - unikátní paintball v olomoucké pevnosti
Máte rádi adrenalin? Přijďte si zahrát a užít si zábavu v jedinečné paintballové pevnosti v Olomouci. Hry samotné se odehrávají jak na dvou podlažích tohoto opevnění, tak venku kolem něj.
Jubilejní jeruzalémská synagoga v Praze
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Jubilejní synagoga císaře Františka Josefa I. byla vystavena jako náhrada za zbořené synagogy po asanaci pražského ghetta. Jedná se o nejmladší a zároveň největší synagogu pražské židovské obce. Stavba je zajímavou směsí secese a maurského slohu.
Regionální muzeum v Chrudimi
Regionální muzeum v Chrudimi spravuje bohatý sbírkový fond z oboru regionální vlastivědy, přírodních věd a výtvarného umění. V expozicích představuje regionální historii, umělecké řemeslo, lidový nábytek a plakáty významného secesního malíře Alfonse Muchy.
Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka na Slovanském ostrově
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 1
Přijďte si půjčit lodičku nebo šlapadlo na nezapomenutelnou plavbu po Vltavě historickým centrem Prahy. Nabízí se i romantické noční plavby s lampičkou.V půjčovně Slovanka naleznete také šlapací labutě, autíčka i malé motorové čluny. K dispozici je i posezení na vyhlídkové terase nad Vltavou.
Strašínská jeskyně na Šumavě
Region: Šumava
Oblast: Šumava
Město: Strašín
Strašínská jeskyně s jezírkem a pozoruhodnými mísovitými a hrncovitými prohlubněmi ve stropu je jediná větší krasová jeskyně v systému Sušicko-Strakonických vápenců. Veřejnosti je jeskyně zpřístupněna příležitostně od léta 2012.
Westernová expozice Pony Expressu v Suchdole nad Odrou
V Suchdole nad Odrou najdete od roku 2006 v Muzeu městyse westernovou expozici. Stalo se tak na počest nedožitých 80let moravského kovboje Bohumila Kašpárka alias Hospodáře, který se stal legendou ještě za svého života.
Indiánská vesnička Rosehill - svět prérijních indiánů
Indiánská vesnička Rosehill se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku. Uvidíte zde osadu prérijních indiánů - stylově vybavené interiéry indiánských týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby.
Hrad Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou
Rozsáhlé torzo hradu, nazývaného též Kostomlaty, se tyčí na kopci, nedaleko od Kostomlat pod Milešovkou. Hrad bývá považován za jednu nejmalebnějších zřícenin v Čechách.

Nejnovější aktuality

Benátský karneval roztančí zámek Loučeň! Provedou vás pohádkové bytosti

Benátský karneval roztančí zámek Loučeň! Provedou vás pohádkové bytosti

Vydáno před 8 hodinami | Střední Čechy | Zážitky

První březnovou sobotu se bude středočeský zámek Loučeň hemžit postavami z pohádek, které si přijedou – třeba spolu s vámi a vašimi dětmi – užít Benátský karneval. Vrhněte se s portálem Kudy z nudy do víru masopustníh... celá aktualita

Ve Vlašimi od března opět otevírá paraZOO

Ve Vlašimi od března opět otevírá paraZOO

Vydáno před 14 hodinami | Střední Čechy | Zážitky

Od 1. března bude veřejnosti opět otevřena paraZOO, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírod... celá aktualita

10 tipů kam na bowling

10 tipů kam na bowling

Vydáno před 16 hodinami | | Zážitky

Přemýšlíte kde uspořádat večírek? Chcete pozvat své přátele? Chcete se dobře bavit a trochu sportovat a soutěžit? Bowling je to pravé místo. Bowling není jen sport, ale především skvělá zábava pro jednotlivce či kolek... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu >

Další tipy z podkategorie Restaurace a kavárny