Úvod > Aktuality > Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Vydáno 5. srpna 2019 Gurmánská turistika
V pondělí 12. srpna 2019 slaví svátek Klára. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než v botanické zahradě vínem z vinice sv. Kláry? Přijďte si užít piknikový den a oslavit Klářin svátek v prostředí stejnojmenné vinice. Mimo to se na trojské vinici tento týden 6. a 7. 8. 2019 konají i řízené degustace.
Vinice sv. KláryPokud milujete víno a rádi si jej vychutnáváte s přáteli v příjemném prostředí, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu vinice sv. Kláry. Nachází se zde totiž příjemná vinotéka s širokou nabídkou místních vín. Letos v srpnu se v Botanické zahradě hlavního města Prahy konají dvě degustace, první v úterý 6. 8. a druhá ve středu 7. 8. 2019.

Úterní degustace 6. 8. má název Snoubení vína a sýrů, koná se od 19 hodin a ochutnáte na ní 6 vzorků vína spárovaných se sýry. Cena degustace je 450 Kč za osobu. Druhou degustací je ve středu 7. 8. Klasická degustace. Také t aproběhne od 19 hodin a příchozí ochutnají 8 vzorků vína, doplněné o neutralizační sousto. Cena degustace je 350 Kč na osobu. Svá míst asi prosím rezervujte na e-mailu: eliska.muchnova@botanicka.cz.
 

Kláry slaví svátek a s nimi i trojská vinice

Vinice a piknikPatronka vinice sv. Kláry slaví svátek v pondělí 12. srpna. Přijďte oslavit její velký den v piknikovém duchu. Čím jiným si připíjet než vínem z vinice sv. Kláry? Zdejší personál vám poradí s výběrem vhodného vína a zapůjčí skleničky. Těm, kdo vinici navštíví poprvé, prozradí kudy na místa s nejlepším výhledem či k zákoutím, kde budete mít soukromí.

Kromě jednoodrůdových vín vyzkoušejte i některá ze zdejších cuvée – aktuálně tady pro vás je Rulandské šedé s Rulandským modrým, trojkombinaci Ryzlink rýnský, Sauvignon a Muškát moravský nebo růžové cuvée Rulandské modré plus Modrý Portugal. A na správné oslavě by rozhodně neměli chybět ani bublinky. Modrý Portugal nebo Rulandské šedé v perlivé variantě jsou na piknik jako dělané. Obě vína jsou krásně svěží a skvěle doplní všechny piknikové sety.

ViniceS příchodem září se můžete těšit také na tradiční Vinobraní sv. Kláry. O víkendu 14. a 15. září vás čeká degustace vín jak ze zdejší produkce, tak i od dalších vinařů z Čech a Moravy. Chybět nebude ani příjemný hudební doprovod, výborné jídlo a rodiče jistě ocení zábavu pro své ratolesti. Užijte si oslavu sklizně vinných hroznů a nejkrásnější výhled na Prahu.
Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Kaple sv. Kláry v Tróji

Kaple sv. Kláry v Tróji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Další aktuality

19.9.
2019
Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Praha | Gurmánská turistika
11.9.
2019
Svatováclavské trhy v Praze začínají v sobotu

Svatováclavské trhy v Praze začínají v sobotu

Praha | Gurmánská turistika
10.9.
2019
Akce nejen pro vegetariány: festivaly zeleniny a ovoce

Akce nejen pro vegetariány: festivaly zeleniny a ovoce

Praha | Gurmánská turistika