Úvod > Aktuality > Za středověkou zábavou se vydejte i v zimě do Dětenic

Za středověkou zábavou se vydejte i v zimě do Dětenic

Vydáno 3. ledna 2018 Památky
I leden a únor zůstává v Dětenicích ve znamení středověku a zábavy! Tu si užijete nejen v krčmě, ale také na zdejším zámku, který nabízí netradiční prohlídky pro děti. Každou sobotu se na malé návštěvníky těší ježibaba Žizelda, v neděli zastihnete na zámku dokonce pravou princeznu! Navíc na zámek i do zdejšího pivovaru mohou děti do 15 let zcela zdarma. Nechybí samozřejmě vyhlášený program ve Středověké krčmě, který se koná denně od 19 do 22 hodin.

Ježibaba i princezna na zámku

Čarodějnice ŽizeldaAž do konce února má každé dítě do 15 let vstup na zámek a do pivovaru Dětenice zdarma. Využijte této nabídky a přijeďte se podívat na ježibabu Žizeldu či zdejší princeznu. Za světla plápolajících svíček vám zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Tento celoroční sobotní program je vhodný pro všechny děti, ale víme, že pobaví i dospělé návštěvníky.

Netradiční pojetí prohlídky zámku s princeznou bude příjemným zpestřením vašeho nedělního dne. V zámeckých komnatách během pohádkové prohlídky prožijete příběh princezny, který možná dobře znáte. Prohlídky se konají od 10:00 do 17:00 hodin, přičemž poslední prohlídka s princeznou začíná v 17:00 hod.
 

Drsný středověk v dětenické krčmě

Krčma DěteniceNenechte si ujít nový středověký program ve středověké krčmě. Své umění vám předvede fakír se svým hadem, dech se vám zatají při velkolepé ohňové show i soubojích. Nechte se vtáhnout do děje a zapomeňte na jednadvacáté století. Čekají na vás šermíři, tanečnice i žebráci, po celý večer hraje živá hudba. Nechybí ani poprava oběšením, řezání jazyka, upalování čarodějnic a výslech inkvizice. Během večeře se připravte také na souboje těžkooděnců v plátové zbroji, divokého medvěda či tanečnice na stolech. Pokud vám v kapse cinkají zlaťáky, nabídne vám šenkýřka opékané maso či jinou středověkou krmi, vše můžete spláchnout místním pivem. Otevřeno je každý den od 19 do 22 hodin. A nezapomeňte, zdejší speciality připravované na ohni se jedí rukama!


Sobota a neděle je v Dětenicích pro děti zdarma

Krčma DěteniceKaždou lednovou a únorovou sobotu i neděli mají děti do 15 let vstup na zámek i do pivovaru zcela zdarma. Na jednoho platícího dospělého připadá jedno dítě zdarma, na dva dospělé dvě děti, tři dospělí na tři děti… atp. 

A k tomu oběd a večeře také zdarma: krůtí steak na grilu s ½ pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malým míchaným zeleninovým salátkem ve zdejší vyhlášené Středověké krčmě. Každé z dětí také zdarma zažije "Středověk na vlastní kůži" v čase 19 až 22 hodin. Stejně jako u vstupného, platí i u jídla přímá úměra dospělých a dětí (1 jídlo pro dospělého = 1 jídlo zdarma pro dítě, 2 objednaná jídla = 2 jídla zdarma pro děti, 3 objednaná jídla = 3 jídla zdarma pro děti… atd).
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice (1)

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.