Úvod > Aktuality > Na Plzeňsku si zaběháte s ultramaratoncem Milanem Škorpilem
Životní styl

Na Plzeňsku si zaběháte s ultramaratoncem Milanem Škorpilem

  • Vydáno9. listopadu 2015
Seriál výběhů Škoda FIT má za sebou již několik akcí – běžci se s Milošem Škorpilem a dalšími osobnostmi vydali poznávat tajemství běžecké techniky například v Domažlicích, Klatovech a Tachově. Projekt bude pokračovat 14. listopadu v Plzni.
Pokud přeci jen dáváte přednost běhu, máte v listopadu přinejmenším další dvě možnosti poměřit si síly s ostatními.  V Plzni máte v sobotu 14. listopadu 2015 jedinečnou šanci vyrazit na trať se známým českým běžeckým guru a ultramaratoncem Milanem Škorpilem, a to během akce Výběh s osobnostmi.
Akce, nad kterou převzala záštitu někdejší legenda československé atletiky Dana Zátopková, chce oslovit veřejnost a nabídnout pomocnou ruku těm, kdo chtějí zlepšit své zdraví a životní styl.  Seriál akcí pořádá Škoda FIT a nabídne několik akcí, kde si amatérští běžci nebo úplní běžečtí začátečníci budou moci zaběhat se známými běžeckými osobnostmi.

Také státní svátek, který letos připadá na úterý 17. listopadu 2015, můžete oslavit během.  Běh 17. Listopadu v Blovicích pořádá už potřetí TJ Sokol Blovice. Na programu závodu v městečku Blovice, které se nachází jižně od Plzně, jsou tratě rozdělené podle věkových kategorií.  Závod se odehraje v prostředí zámeckého parku v Blovicích, který je v anglickém stylu a obklopuje jej protékající řeka Úslava. Dospělí pak vyběhnou do tamního parku v Cecimě.

Pokud se do Blovic vypravíte, nezapomeňte navštívit tamní pseudogotický zámek a Muzeum jižního Plzeňska, které se v něm nachází. Prohlédnout si můžete například expozici ložnic a historického prádla našich prapředků. Za projití stojí i necelý kilometr dlouhá naučná stezka v zámeckém parku, která vás provede proměnou původní barokní zahrady v přírodně krajinářský park, kterým se stal na konci 19. století.
Kudy chodili lidé po staletí mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi?

Kudy chodili lidé po staletí mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi?

Projděte se po obnovené historické cestě mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích sídlí v památkově chráněném objektu pseudogotického zámku Hradiště. Součástí zámku je kaple sv. Ondřeje, postavená v 2. polovině 19. století Hanušem Kolovratem, nejvýznamnějším majitelem někdejšího hradišťského panství.

Další aktuality

Počasí navzdory: Běžky nebo pěšky v Plzeňském kraji

V létě nebo v zimě? Na lyžích nebo po svých? To je jen na vás. Podívejte se na trasy, které doporučuje Plzeňský kraj a udělejte si výlet třeba na Padrťské rybníky, k pramenům Vltavy nebo na Poledník.
Plzeňský kraj | Letní sporty

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Tápete, kam se vydat na konci dubna na výlet anebo se pustit do poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Vyražte do Plzně! Od 25. dubna do 27. dubna 2024 se v západočeské metropoli koná česko-bavorský festival Treffpunkt. Těšte se na hudbu mnoha žánrů – od tradiční české i bavorské dechovky přes rock’n’roll či flétnový koncert. Vstup je již tradičně zdarma!
Plzeňský kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňský kraj

Objevujte Plzeň, její okolí a všechny kouty Plzeňského kraje! Nádhernou přírodu, dosud neobjevené památky a aktivní odpočinek nabízejí Atommuzem v Brdech, Muzeum Františka Křižíka v Plánici, Centrum Caolinum v Nevřeni s unikátním kaolinovým dolem, zámky Nebílovy či Červené Poříčí anebo rozhlednu Krkavec, která nabízí netradiční výhled, bistro i ubytování. Objevujte na svých výletech dosud neobjevené krásy architektury a umění, navštivte obnovenou novogotickou jízdárnu ve Světcích u Tachova nebo nově přístupný zámek Týnec u Klatov.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky