Úvod > Aktuality > Zámek Hluboká chystá kurátorské a zimní prohlídky

Zámek Hluboká chystá kurátorské a zimní prohlídky

Vydáno 2. listopadu 2017 Památky
Přišel podzim, a přesto zámek Hluboká stále vítá návštěvníky. Bývalo tradicí, že se brány zámku pro turisty uzavřely 31. října a čekalo se až do 1. dubna následujícího roku... Temperované prostory však umožňují pracovníkům zámku i v chladném období přivítat zájemce o prohlídku. A je co nabídnout – můžete si vybrat klasickou prohlídku, kurátorské prohlídky Hostinskými pokoji anebo přijít v průběhu zimy na Zimní trasu.
Zámek HlubokáO třech listopadových sobotách 4., 11. a 18. 11. máte na zámku Hluboká jedinečnou možnost navštívit novou trasu Hostinské pokoje s kurátorským (rozšířeným) výkladem jedné z autorek této trasy paní Mgr. Máji Havlové. Prohlídky začínají vždy v 11:00 a 13:00. Celková délka může přesáhnout i 1,5 hodiny. Rezervace předem je proto nutná!
 
Od 1. do 19. listopadu mohou zájemci ještě přijít na běžné prohlídky Reprezentačních pokojů. Trasa je přístupná od úterý do neděle od 10 do 16 hodin, vstupné stojí 150 korun. Do neděle 19. listopadu je ještě otevřena prohlídková trasa Hostinské pokoje, a to denně mimo pondělí od 10 do 14 hodin. Vstupenka sem stojí 250 Kč.
 
Od 21. listopadu pak bude na Hluboké přístupná pouze Zimní trasa. Ta milovníkům historických interiérů představí soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství v přízemí zámku. K vidění je na trase například kuřácký salonek, lovecká jídelna, přípravna, pracovna Dr. Adolfa i jeho obývací pokoj a ložnice. Vstupenka na Zimní prohlídkovou trasu stojí 140 korun. Otevřena bude od 21.11. do 20.12.2017 a od 3.1. do 18.3.2018. Během vánočních svátků je na zámku zavřeno.
Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálých expozicí gotického umění jižních Čech a nizozemského malířství 16.-18. stol.