Úvod > Aktuality > Užijte si s dětmi Divadelní dny v zoo Ohrada

Užijte si s dětmi Divadelní dny v zoo Ohrada

Vydáno 29. května 2017 Příroda
I malá zoologická zahrada dokáže nabídnout spoustu radosti a zážitků. Důkazem je zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou, kde pořádají Dětské divadelní dny nejen pro kolektivy mateřských a základních škol, ale také pro všechny ostatní návštěvníky zoologické zahrady. V roce 2017 pořádá zoo již 40. ročník. Představení se konají ve všedních dnech, až do 2. června, v zastřešeném divadélku.
Zoologická zahrada OhradaHluboké nad Vltavou pořádá Dětské divadelní dny pravidelně; letos se koná už 40. ročník.
 

Pro školky, školy i pro rodiny s dětmi

Dětské divadelní dny v zoo nejsou určeny jen pro děti z mateřských a prvních či druhých tříd základních škol, ale pro všechny návštěvníky zoologické zahrady. Na rozdíl od větších skupin si nemusíte rezervovat místa předem, stačí jen přijít na představení. Ta začínají vždy v 9.00 a 10.30 hodin, dětskou vstupenku v hodnotě 70 Kč můžete koupit v pokladně zoo současně se vstupným. Dospělí coby doprovod žádnou vstupenku do divadla nepotřebují.

A co se bude hrát? Ve dnech 29.5.-2.6.2017 hraje Divadlo Matýsek pohádku Copak čápy asi trápí?  
Pohádkový příběh pana Čápa a paní Čápové se odehrává na komíně i v bažinách a je plný autorských písniček. Pan Čáp myslí jen na sebe a paní Čápová se snaží zachránit jejich lásku a společný cíl - nosit lidem, kteří se mají rádi, děti. Jednoho dne se pan Čáp urazí a odletí pryč. Toho využije Pán bažin se svými žabkami, který má na čápy spadeno. Zachrání pan Čáp svou milou a jejich společnou lásku?

A protože od června je jenom skok do začátku velkých letních prázdnin, děti se mohou pomalu začít těšit na večerní komentované prohlídky. Probíhají celý červenec a srpen v předem určených dnech, a to v červenci od 20.30, v srpnu od 20.00 a od 19.30 hodin.
 

Výlet za princeznami a princi

Hluboká nad VltavouKdyž se řekne Hluboká na Vltavou, kdekomu se kromě zoologické zahrady vybaví také krásný pohádkový zámek. S malými dětmi můžete místo na prohlídku vyrazit třeba na procházku zámeckým parkem. Je sice pořádně rozlehlý, ale když se necháte vést naučnou stezkou, která je sjízdná i pro kočárky, rozhodně nezabloudíte, a navíc se dozvíte spousty dalších zajímavostí o parku i o zámeckých zahradách.

Tečkou za výletem do Hluboké může být návštěva sportovně relaxačního areálu s velkým dřevěným hradem, trampolínou, prolézačkami, skluzavkami, lanovým centrem a lezeckými stěnami. Není divu, že nejčastějšími návštěvníky jsou právě rodiny s dětmi!
 

Do Hluboké na lodi

Loď PurkarecOd jara až do podzimu se do Hluboké nad Vltavou dá dojet na lodi, a to z Českých Budějovic. Lodě vyplouvají z přístavu Lannova loděnice pod Dlouhým mostem, cestou v Českém Vrbném pak na vlastní oči uvidíte unikátní areál se zvedacím mostem a zdymadlo, které loď vyzdvihne anebo nechá klesnout o 7,5 metru výš nebo níž.

Pravidelné letní plavby se konají po hladině Vltavy dál za Hlubokou, klikatými soutěskami až do Purkarce, jediné vorařské obce, která přežila výstavbu přehrady Hněvkovice a kde dávné tradice dodnes připomíná muzeum voroplavby. Zdatní chodci se odtud mohou do Hluboké vrátit pěšky po břehu Vltavy kolem zříceniny Karlova hrádku a nechat se vést trasou naučné stezky Hluboká nad Vltavou – Poněšice.
ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Z Hluboké nad Vltavou do Týna či Purkarce

Z Hluboké nad Vltavou do Týna či Purkarce

Na lodích Altona, Malše nebo Vojtěch Lanna kromě pravidelných projížděk a spojů, můžete objednávat plavby z Českých Budějovic přes komoru v Českém Vrbném na Hlubokou, do Purkarce a nebo obráceně.

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice. Muzeum má společnou vstupenku se sousední Zoo Hluboká, takže je ideálním cílem i pro rodiny s dětmi.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Večerní komentované prohlídky v Zoo Hluboká

Večerní komentované prohlídky v Zoo Hluboká

Večerní komentované prohlídky s průvodcem v Zoo Hluboká. Projděte se večerní zoo s průvodcem - dozvíte se tak zajímavosti ze světa zvířat, například jestli vlci vyjí na měsíc, je-li hadí kůže slizká nebo co mají medvědi rádi k večeři.

Další aktuality

3.11.
2017
Přijďte se bát do zoo Ohrada

Přijďte se bát do zoo Ohrada

Jižní Čechy | Příroda
27.9.
2017
Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Jižní Čechy | Příroda