Úvod > Aktuality > Mezinárodní výstava Koně v akci o tomto víkendu vrcholí v Pardubicích

Mezinárodní výstava Koně v akci o tomto víkendu vrcholí v Pardubicích

Vydáno 30. srpna 2017 Letní sporty
Na největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické se můžete zajet podívat o víkendu 1. až 3. září. Jedná se mezinárodní výstavu Koně v akci, která koná na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Pořadatelé v rámci 19. ročníku výstavy připravili nabitý a rozmanitý program, jehož podtitulem jsou kůň a svatební veselí. V Pardubicích bude k vidění hned několik finálových závodů, šampionátů a soutěží, ale také několik novinek a pardubických premiér.
Samotná výstava na pardubickém závodišti nabídne program pro všechny věkové i zájmové skupiny.

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem Koně na náměstí. V pátek 1. září se do ulic města vydá slavnostní průvod zakončený vystoupením na Pernštýnském náměstí.

V pátek 1. září je také v rámci výstavy připraven speciální program pro děti s ukázkami práce jízdní jednotky Městské policie Pardubice, rejem kočárů, indiány a také s prohlídkou stájí a dalším bohatým dopravodným programem. 

Ukázky si během víkendového programu mohou prohlédnout návštěvníci na dostihové dráze, v paddocku, ve stájích, na sportovních kolbištích.

Všude jsou koně všech možných plemen a rázů, kteří jsou představeni v chovatelských přehlídkách, při sportovních soutěžích, v různorodých ukázkách jezdeckého umění nebo v bohatém doprovodném programu.

K vidění budou koně od těch nejmenších až po mohutné chladnokrevné koně, kteří opět budou soutěžit třeba v tahu, ovladatelnosti či v orbě. Nebude chybět ani westernové ježdění, dostih chladnokrevných koní či tradiční slavnostní přehlídka.
 
Téma svatby bude hlavním bodem především nedělní slavnostní přehlídky, představí se „krojovaní“ chladnokrevníci a chovatelé shetlandských pony dokonce připraví ukázku skotské svatby. Vrcholem bude skutečná svatba u Taxisova příkopu.
Pardubice - příběh města

Pardubice - příběh města

Nová stálá expozice. Pod názvem Pardubice – příběh města vás ve Východočeském muzeu čeká cesta od nejstarších dějin až po vznik Československé republiky v roce 1918.

Projděte si trasu Velké pardubické a podívejte se zblízka jak se Taxis

Projděte si trasu Velké pardubické a podívejte se zblízka jak se Taxis

Návštěva dostihového závodiště v Pardubicích s mnoha zajímavými zážitky. Patříte-li k příznivcům tohoto sportu, jistě oceníte možnost projít si trasu Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem.

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Jednou z dostihových tratí v České republice je závodiště Lysá nad Labem. Najdete ho mezi známějšími závodišti Prahou a Pardubicemi. Dostihy se v Lysé nad Labem konají šestkrát do roka.

Zelená brána v Pardubicích

Zelená brána v Pardubicích

Zelená brána představuje dominantu městské památkové rezervace v Pardubicích. Svou charakteristickou věž s bohatě tvarovanou střechou získala po požáru v r. 1538. Střecha byla pokryta měděným plechem a zelená barva měděnky dala původně Pražské bráně (podle směru cesty na Prahu) nový název.

Další aktuality

25.7.
2012
Všichni dobří rodácí vás zvou do Bystrého

Všichni dobří rodácí vás zvou do Bystrého

Východní Čechy | Letní sporty
4.7.
2017
Svezte se prázdninovým cyklobusem na Českomoravském pomezí

Svezte se prázdninovým cyklobusem na Českomoravském pomezí

Východní Čechy | Letní sporty
25.5.
2017
Co letos nabízí Labská cyklostezka?

Co letos nabízí Labská cyklostezka?

Východní Čechy | Letní sporty