Úvod > Aktuality > Láska čeká v kině i na Festivalu otrlého diváka

Láska čeká v kině i na Festivalu otrlého diváka

Vydáno 17. února 2017 Zážitky
Vyšívání pro otrlé, dělnická třída proti mimozemšťanům, sexuální androidi, amatérské operace mozku, holokaust, Tromeo a Julie a penisové monstrum.... to všechno čeká na příznivce okrajových žánrů na třináctém ročníku Festivalu otrlého diváka. Přehlídka odstartuje v pražském kině Aero už v úterý 28. února a potrvá až do 5. března 2017. Diváci na ní uvidí celkem sedmnáct celovečerních a pět krátkých filmů.
Letošní ročník vnímají pořadatelé nejen jako příležitost k seznámení pro osamělé duše a zlomená srdce, ale také jako možnost utužení již existujících vztahů. Kino se díky tematické výzdobě promění v bezpečný přístav pro všechny zamilované i pro ty, kteří svou vysněnou lásku teprve hledají. Diváci se dočkají něžných a vřelých objetí, nápoje lásky na baru nebo otrlého šmajchlkabinetu přímo v prostorách kina.
 

Láska i v podobě nejkrajnější i Špína z ulice

Festival otrlého divákaRůzným podobám lásky, mnohdy i těm nejkrajnějším, jsou zasvěceny filmy May, Dovolenkáři nebo Sexworld. Celý festival vyvrcholí speciální projekcí pro zamilované. V té dojde k láskyplnému splynutí vzletné poezie Williama Shakespeara s přízemní poetikou společnosti Troma ve filmu Tromeo a Julie. Roztoužený divácký zážitek umocní následný zaláskovaný raut.

Snímkem, který kino Aero promění ve smetiště, je Špína z ulice. Exploatační kabaret hnusu, černého humoru a sociálního pekla vypráví mimo jiné o tom, jak se více než šedesát let staré laciné víno dostane mezi bezdomovce a nadělá v jejich žaludcích pěknou paseku, respektive nadělá paseku z nich. Abyste plně zapadli do nálady Špíny z ulice, doporučujeme se několik dní před projekcí nemýt, neměnit si oblečení a v den promítání si vzít tzv. sick day.
 

Mimozemšťané, naslepo pro otrlé nebo šílené simultánní překlady?

Exodus do ŠanghajeMezi nejzásadnější snímky letošního ročníku patří bezpochyby Jsou mezi námi režiséra Johna Carpentera pojednávající o tom, že bohatí a mocní tohoto světa jsou skutečnosti mimozemšťané, kteří nic netušící většinu ovládají pomocí hypnotických signálů a udržují nás ve stavu konformity díky všudypřítomným nápisům typu POSLOUCHEJ, NAKUPUJ nebo SPI.

I letos festival nabídne formát Aero naslepo pro otrlé, při němž diváci do poslední chvíle netuší co uvidí, nebo snímky s českým simultánním překladem. Ty již tradičně patří k jedněm z nejvyhledávanějších položek v programu, přičemž sahají od jednohlasých variací na klasické rychlodabingy přes tzv. genderově vyvážené dvouhlasé výstupy po mnohohlasý živý dabing na pódiu. Když plátna českých kin ozářila Renčova Lída Baarová, nebylo snadné si představit, že by ji nějaký jiný počin mohl konkurovat v tvůrčí nesoudnosti a nezřízeném šílenství. O to větším zjevením je Exodus do Šanghaje, který lze nejlépe shrnout jako Schindlerův seznam natočený Derekem Zoolanderem.
Kino Aero - kino, ve kterém se budete vznášet

Kino Aero - kino, ve kterém se budete vznášet

Jeden z nejstarších filmových klubů v ČR uvádí měsíčně na 60 různých filmů. Aero je kino s jedinečnou atmosférou, kam si můžete zajít na předpremiéry i premiéry nových filmů, osvědčené klasiky, páteční a sobotní noční projekce, tematické filmové přehlídky.