Úvod > Aktuality > Klatovské katakomby zvou o Vánocích k návštěvě

Klatovské katakomby zvou o Vánocích k návštěvě

Vydáno 28. prosince 2017 Památky
Katakomby v Klatovech se o Vánocích otevírají zájemcům. Nabízí prohlídku expozice, která se věnuje historii města a jezuitského řádu a lze na ní pohlédnout do tváří těch, jejichž životy a činy se podílely na vytvoření dodnes viditelné tváře Klatov, k níž patří kostel, kolej, seminář a škola. Otevřeno je do konce roku od 27. do 30. prosince od 11 do 16:30 hodin, na Silvestra 31. 12. a na Nový rok 1. 1. 2018 od 11 do 15 hodin.
V rozsáhlém podzemí bylo od druhé poloviny 17. století do roku 1783 pohřbeno 200 lidí. Těla uložená na hoblinách v dubových rakvích a obložená chmelem se mumifikovala díky proudění vzduchu.

Když byl větrací systém později zasypán, část těl se nenávratně poškodila a musela být pohřbena. Do dneška se zachovalo jen 36 mumií, v kryptách jsou uloženy i dvoje kosterní pozůstatky.
Katakomby Klatovy - tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

Katakomby Klatovy - tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

V Klatovech najdete raritu evropského charakteru - krypty pod klatovským jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi, dnes známé jako klatovské katakomby. Podle plánů stavitelů se staly pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů.