Úvod > Aktuality > Kam letos na poslední vinobraní a slavnosti vína?

Kam letos na poslední vinobraní a slavnosti vína?

Vydáno 27. září 2017 Gurmánská turistika
V říjnu si už moc vinobraní a slavností vína neužijete. Hlavní sezona je beznadějně za námi, ale jedny z posledních plánovoných akcí podzimu budou rozhodně stát za to. Vydat se můžete už zítra na Pražský hrad, o tomto víkendu na Loket, na Karlštejn, do Brna nebo Hustopečí. V daších týdnech neváhejte s výletem na Břevnovské posvícení nebo do Milotic.
Burčákový pochod 2018 Milotice

Burčákový pochod 2018 Milotice

Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic, s možností pokračovat v pochodu směrem Dubňany a dále do Mutěnic. 42. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvovaná akce, dříve pořádaná Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu. Začátek je v 8:00.

Drnholecké vinobraní

Drnholecké vinobraní

Zveme vás na 8. Drnholecké vinobraní a také do 20 otevřených sklepů místních vinařů. Již tradiční Drnholecké vinobraní s otevřenými sklepy vinařů pořádají místní nadšenci. Historický průvod s knížetem a kněžnou z Náměstí k hospodáři a kolem všech zúčastněných otevřených sklepů.

Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Pro milovníky dobrého pití i kvalitní zábavy je opět po roce připraven burčákový festival Burčákfest 2018! Zveme vás do příjemného prostředí areálu Louckého kláštera ve Znojmě.

Žernosecké vinobraní 2018

Žernosecké vinobraní 2018

Popíjení burčáku, kulturní program, folková a dobová představení zažijí Velké Žernoseky koncem září. Jako každý rok uvidíte průvod v čele s žernoseckým Bakchusem, králem a královnou, dražení obrovitých hroznů, večerní zábavu a finální ohňostroj u přívozu.

Karlštejnské vinobraní 2018

Karlštejnské vinobraní 2018

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.

Burčákové slavnosti Hustopeče 2018

Burčákové slavnosti Hustopeče 2018

Burčákové slavnosti probíhají na hustopečském náměstí už od roku 1994. Tato novodobá tradice připomíná slavnou minulost Hustopečí jako největšího vinohradnického města Moravy a sídla horenského soudu.

Vinobraní na hradě Loket

Vinobraní na hradě Loket

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé" je mottem 12. ročníku Vinobraní na hradě Loket, které se koná o víkendu ve dnech 6. - 7. října.

Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě

Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Ve svatováclavský svátek nabídne odpovědi na tyto a mnohé další otázky areál Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.

Hradecký koštýř 2018 v Hradci Králové

Hradecký koštýř 2018 v Hradci Králové

V Den české státnosti a na svátek svatého Václava – tedy ve čtvrtek 28. září – zpestří Hradecká kulturní a vzdělávací společnost podzimní část turistické sezony oblíbenou akcí. Jedná se již o jedenáctý ročník této tradiční akce.