Úvod > Aktuality > Jihlavská zoo slaví Mezinárodní den a noc pro netopýry

Jihlavská zoo slaví Mezinárodní den a noc pro netopýry

Vydáno 9. září 2017 Příroda
Všichni zájemci o zajímavá a trochu tajemná zvířata mohou v sobotu 9. září zavítat do Zoo Jihlava na Netopýří den a noc. Přes den bude program probíhat od 10 do 15 hodin v areálu zoo ve spolupráci s Volavkami - Mladými ochránci přírody Třeboň. Ti si přichystali pro malé i velké návštěvníky nejrůznější hry a soutěže o netopýrech.
NetopýrVečerní program začne v 18:30 v centru PodpoVRCH krátkou besedou s promítáním obrázků ze života netopýrů a kaloňů pod vedením chiropterologa Martina Maláče. Po skončení přednášky bude následovat ukázka živých druhů netopýrů, pozorování jejich lovu a sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru v noční zoo. Návštěvníci akce budou mít možnost podívat se i do expozice kaloňů v africké vesnici Matongo při denním režimu.

Akce se koná ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů – ČESON. Vstup pro účastníky akce bude bočním vchodem do vzdělávacího centra PodpoVRCH vedle hlavního vstupu do zoo.

Až do konce září můžete v jihlavské zoo sledovat zajímavé vyprávění ze života dravců a sov včetně praktických ukázek. Své umění předvádějí každý den kromě pondělí manželé Školoudovi a jejich chovanci. Sokolníky v akci lze vidět vždy v 11.00 a v 15.00 hodin v prostoru sadu, jež spojuje vstupní areál s expoziční částí zoo.
Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.