Úvod > Aktuality > Velhartice se letos opět slavnostně uzamknou

Velhartice se letos opět slavnostně uzamknou

Vydáno 25. října 2017 Památky
Zamykání hradu Velhartice se již stalo fenoménem, který lze těžko popsat slovy. Je to dáno jedinečnou atmosférou, která nutí opakovaně se na akci vracet a přivádět sebou své přátele, známé a příbuzné. Plně vychází z koncepce správy hradu i ostatních pracovníků, dát lidem prostor prožít akci společně a zejména rodinám naučit se být spolu, cosi dohromady zažít a hlavně - hrát si. Letošní Zamykání hradu se uskutečn na den státního svátku, tedy 28. října 2017.
Hrad VelharticeRomantický šumavský hrad, hrad pana Buška z Velhartic, komořího slavného císaře Karla IV., je unikátní svým neobvyklým obranným systémem v podobě kamenného mostu mezi palácem a donjonem. Expozice hradu a zámku seznamují s hrami, zábavami a způsoby trávení volného času v časech středověku a renesance. V předhradí je možná volná prohlídka skanzenu lidové architektury.

I letos se v sobotu 28. října 2017 na hradě Velhartice uskuteční tradiční závod v přespolním běhu o hradní klíč, který symbolicky ukončí letošní sezonu.
Hrad Velhartice - nově i s hradním pivovarem

Hrad Velhartice - nově i s hradním pivovarem

K ojedinělým dílům české hradní architektury patří hrad Velhartice. Jeho dominanty tvoří zříceniny starého gotického paláce Rajského domu s protější věží Putnou. Obě části jsou propojeny mohutným kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky. Od roku 2012 je otevřený také hradní pivovar.