Úvod > Aktuality > Houmrův triatlon startuje již tuto sobotu

Houmrův triatlon startuje již tuto sobotu

Vydáno 1. srpna 2017 Letní sporty
Sdružení H-Triatlon ve spolupráci s partnery a městem Jiříkov pořádá v sobotu 5. srpna již čtyřiadvacátý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku Houmrův triatlon. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například Pavel Callta, František Nedvěd, JAKSI TAKSI a mnoho dalších.
Houmrův triatlonHoumrův triatlon je součástí skupiny závodů H-Triatlon Tour 2017. Soutěžící s nejvyšším počtem bodů po zakončení H-Triatlon Tour 2016 získá hlavní cenu celého seriálu závodů. Houmrův triatlon je vhodný pro děti a dospělé všech výkonnostních kategorií. Cílem pořadatelů je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů. Závod je rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. Plavecká část se uskuteční na rybníku Mexiko a cyklistická část bude v jízdním pruhu, který bude během závodu uzavřen pro automobily. Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem.
 

Hudební festival a doprovodný program

Houmrův triatlon ve voděPo ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti i dospělé jsou připraveny atrakce a doprovodné aktivity jako například alkobrýle, skákací hrad, házení míčkem a kroužky na terč, přetahování lanem či malování na obličej.
 
Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu je zavedena online registrace s platbou startovného předem. Dětské startovné se odvíjí od rychlosti registrace a cenově se pohybuje od 30 Kč do 100 Kč. Dorost a dospělí závodníci si můžou vybrat ze tří typů startovného Silver, Gold a Premium. Základní Silver startovné pro jednotlivce činí 300 – 500 Kč, v závislosti na rychlosti registrace. Závodníci mají k dispozici: energetický balíček, čipové měření času včetně zapůjčeného čipu, občerstvovací stanici na běžecké části závodu, drobné občerstvení v cíli závodu, elektronický certifikát s výsledkem, finisherskou medaili a další služby. V ceně startovného v úrovni Gold a Premium, každý závodník získá navíc bonusové služby. Účastníci se můžou přihlásit i v den konání závodu. Již tradičně bude část výtěžku ze startovného a prodeje triček "Tělo musíme překvapit" věnováno na charitativní účely.
Houmrův triatlon Jiříkov 2018

Houmrův triatlon Jiříkov 2018

Jubilejní 25. ročník silničního triatlonového závodu, který je součástí bodované série HT TOUR 2018, je určen pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí.

Další aktuality

30.12.
2017
Novoroční výstup na Radobýl bude již 53. ročníkem

Novoroční výstup na Radobýl bude již 53. ročníkem

Severozápadní Čechy | Letní sporty
18.10.
2017
U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

Severozápadní Čechy | Letní sporty
15.9.
2017
Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již posedmé!

Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již posedmé!

Severozápadní Čechy | Letní sporty