Úvod > Aktuality > Houmrův triatlon startuje již tuto sobotu

Houmrův triatlon startuje již tuto sobotu

Vydáno 1. srpna 2017 Letní sporty
Sdružení H-Triatlon ve spolupráci s partnery a městem Jiříkov pořádá v sobotu 5. srpna již čtyřiadvacátý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku Houmrův triatlon. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například Pavel Callta, František Nedvěd, JAKSI TAKSI a mnoho dalších.
Houmrův triatlonHoumrův triatlon je součástí skupiny závodů H-Triatlon Tour 2017. Soutěžící s nejvyšším počtem bodů po zakončení H-Triatlon Tour 2016 získá hlavní cenu celého seriálu závodů. Houmrův triatlon je vhodný pro děti a dospělé všech výkonnostních kategorií. Cílem pořadatelů je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů. Závod je rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. Plavecká část se uskuteční na rybníku Mexiko a cyklistická část bude v jízdním pruhu, který bude během závodu uzavřen pro automobily. Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem.
 

Hudební festival a doprovodný program

Houmrův triatlon ve voděPo ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti i dospělé jsou připraveny atrakce a doprovodné aktivity jako například alkobrýle, skákací hrad, házení míčkem a kroužky na terč, přetahování lanem či malování na obličej.
 
Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu je zavedena online registrace s platbou startovného předem. Dětské startovné se odvíjí od rychlosti registrace a cenově se pohybuje od 30 Kč do 100 Kč. Dorost a dospělí závodníci si můžou vybrat ze tří typů startovného Silver, Gold a Premium. Základní Silver startovné pro jednotlivce činí 300 – 500 Kč, v závislosti na rychlosti registrace. Závodníci mají k dispozici: energetický balíček, čipové měření času včetně zapůjčeného čipu, občerstvovací stanici na běžecké části závodu, drobné občerstvení v cíli závodu, elektronický certifikát s výsledkem, finisherskou medaili a další služby. V ceně startovného v úrovni Gold a Premium, každý závodník získá navíc bonusové služby. Účastníci se můžou přihlásit i v den konání závodu. Již tradičně bude část výtěžku ze startovného a prodeje triček "Tělo musíme překvapit" věnováno na charitativní účely.

Další aktuality

18.10.
2017
U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

Severozápadní Čechy | Letní sporty
15.9.
2017
Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již posedmé!

Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již posedmé!

Severozápadní Čechy | Letní sporty
8.8.
2017
Kamencové jezero bude mít největší plovoucí molo v republice

Kamencové jezero bude mít největší plovoucí molo v republice

Severozápadní Čechy | Letní sporty