Úvod > Aktuality > Gastrofest a TravelFest 2018 zavítá opět do Českých Budějovic

Gastrofest a TravelFest 2018 zavítá opět do Českých Budějovic

Vydáno 10. dubna 2018 Gurmánská turistika
Nejchutnější pokrmy z regionálních surovin, kuchařské show vyhlášených českých šéfkuchařů, hudební koncerty a další doprovodné akce, ale i zábavu pro nejmenší nabídne Gastrofest 2018, který se v Českých Budějovicích uskuteční od 12. do 14. dubna. Souběžně bude probíhat i veletrh cestovního ruchu TravelFest.
Gastrotour České BudějoviceJarní Gastrofest se bude letos konat ve dnech 12. až 14. dubna na českobudějovickém výstavišti. Souběžně bude probíhat i veletrh cestovního ruchu TravelFest, což bude v jižních Čechách naprosto jedinečné setkáním odborníků v cestovním ruchu a široké veřejnosti. Veletrh je zaměřený na to, aby seznámil návštěvníky s nabídkou a různými možnostmi využití volného času (nejen) v jižních Čechách.

Gastrofest, který potrvá tři dny, nabídne téměř šest desítek stánků s různými specialitami. Návštěvníci budou moci ochutnat i výrobky a speciality z řady exotických zemí.
 

Ochutnejte největší dort upečený v Česku

Dort GastrofestNejvětší dort, který kdy byl upečen v České republice se na veletrhu představí společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Dvoupatrový dort má čtvercovou základnu o rozměrech 4,85 metru x 4,85 metru. Na jeho povrchu je 22 obrázků se známými místy Jihočeského kraje. Dominantou dortu tvoří střed, v němž je umístěn zámek Červená Lhota, který udělalo táborské Muzeum čokolády a marcipánu.

Od pátku 13. 4. 2018 bude k ochutnání pro každého malého i velkého návštěvníka zdarma. 1,5 tunový dort bude rozkrájen přibližně na 13 000 porcí. Slavnostní rozkrojení a zápis do České knihy rekordů proběhne v pátek 13. dubna v 10:00 za přítomnosti hejtmanky Jihočeského kraje, komisaře pro zápis rekordu, Václava Vydry a všech mlsných jazýčků.
Gastrofest České Budějovice 2018

Gastrofest České Budějovice 2018

Na Výstavišti v Českých Budějovicích proběhne gastronomická událost Gastrofest. Připraveny jsou exhibice kuchařů, pekařská nebo cukrářská soutěž, prezentována budou také vína a své umění ukážou také barmani.

Další aktuality

13.9.
2018
Podzimní výlovy rybníků 2018

Podzimní výlovy rybníků 2018

Jižní Čechy | Gurmánská turistika
15.8.
2018
V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

Jižní Čechy | Gurmánská turistika
9.7.
2018
V Borovanech se bude o víkendu vše točit kolem borůvek

V Borovanech se bude o víkendu vše točit kolem borůvek

Jižní Čechy | Gurmánská turistika