Úvod > Aktuality > Festival České hrady letos končí na Bezdězu

Festival České hrady letos končí na Bezdězu

Vydáno 30. srpna 2017 Kultura
Hudební festival Hrady CZ se představí v pátek 1. a v sobotu 2. září v podhradí Bezdězu. Můžete se těšit na KTomáš Klus, Mig 21, Arakain a Lucie Bílá, Horkýže Slíže, Mandrage, Xindl X, No Name a spousta dalších. Královský hrad Bezděz je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v České republice. Roku 1264 jej založil Přemysl Otakar II. Prohlédnete si zde královský palác s unikátní kaplí, purkrabský palác i další části hradu.
Hrad Bezděz je poslední letošní zastávkou v rámci osmitýdenního hradního turné festivalu Hrady.cz. Svou pomyslnou bránu otevře pátek 1. září v 16 hodin.

Páteční program zahájí první koncert od půl šesté Vypsaná Fixa. Fanoušci se mohou během posledního prázdninového víkendu těšit na koncerty Tomáše Kluse, Mig 21, Arakainu a Lucie Bílé, Horkýže Slíže, Mandrage, Xindl X a No Name.


Permanentky na festival na Bezdězu lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji. V místě konání festivalu je možné bezplatně stanovat. Místo pro stanování je vedle areálu festivalu.
 
Hudební festival České hrady CZ 2018

Hudební festival České hrady CZ 2018

Velmi oblíbená festivalová akce České hrady se bude konat i v roce 2018, a to již třináctým rokem společně s osmým rokem Moravských hradů. Jako obvykle se akce koná v průběhu léta a v rámci festivalu České hrady a Moravské hrady navštíví tato akce hned osm hradů po celé české republice.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bezděz

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bezděz

České hrady.cz je letní kulturní festival. 14. ročník se uskuteční během léta 2018 na významných českých a moravských historických památkách. Došli jsme do poslední zastávky. A tou je Bezděz.

Hrad Bezděz - královskou cestou na výlet

Hrad Bezděz - královskou cestou na výlet

Král hradů - takovou přezdívku dostal Bezděz od návštěvníků. Hrad je dostupný pěšky z Doks po červené tzv. Máchově cestě – 7 km, vlakem i autobusem. Pod hrad Bezděz vede i cyklotrasa č. 25 a 3045. Výstup k hradu je pouze pro pěší!

Další aktuality