Úvod > Aktuality > Do expozic Národní galerie v Praze zdarma!

Do expozic Národní galerie v Praze zdarma!

Vydáno 14. listopadu 2017 Kultura
Národní galerie v Praze umožňuje, v rámci státního svátku 17. listopadu, tradiční vstup zdarma do všech svých expozic a na výstavy pořádané Národní galerií. Na Den boje za svobodu a demokracii se tak můžete podívat do paláců na Hradčanech, kláštera sv. Anežky České, paláce Kinských na Staroměstském náměstí či do Veletržního paláce.
VýstavaNa Den boje za svobodu a demokracii, v pátek 17. listopadu 2017, připravila Národní galerie tradiční volný vstup do všech svých expozic. Zájemci tak mohou navštívit Sbírky starého umění ve Šternberském paláci (stálá expozice Evropské umění od antiky do závěru baroka), Schwarzenberský palác (stálá expozice Baroko v Čechách), klášter sv. Anežky České (stálá expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropě), Umění Asie v paláci Kinských a Sbírku moderního a současného umění ve Veletržním paláci (stálé expozice Umění 20. a 21. století a stálá expozice Zahraniční umění).

Volný vstup se však nevztahuje na výstavu Slovanské epopeje ve Veletržním paláci, zde musíte počítat s běžným vstupným, které je stanoveno na 180 Kč.
 

Mládež a děti mohou do Národní galerie zdarma po celý rok

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic platí platit pro děti, mládež a studenty ve školním roce 2017/18. Děti a studenti mohou do Národní galerie přijít v běžných otevíracích hodinách, a to od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.
 

Za jednu cenu do všech expozic pro dospělé návštěvníky

GalerieNárodní galerie se však rozhodla vyjít vstříc i dospělým milovníkům umění. Za 500 Kč tak mohou během jednoho týdne navštívit všech šest budov.

Stálé expozice starého, moderního i současného umění je tedy možné zhlédnout za jednotnou cenu 500 Kč. Během desetidenní platnosti vstupenky je možné navštívit všechny budovy Národní galerie. Cílem změn je umožnit návštěvníkům zhlédnout za jednu cenu v galerii vše, co je ve stálých sbírkových expozicích zajímá. I nadále platí, že vstup do expozic v přízemí Veletržního paláce je po celý rok volný.
Národní galerie v Praze - Anežský klášter - Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550

Národní galerie v Praze - Anežský klášter - Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie v Praze. Od října 2016 nový prohlídkový okruh.

Schwarzenberský palác - Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

Schwarzenberský palác - Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách

Ve Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí v Praze je k vidění stálá expozice Národní galerie s názvem Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách. Prezentováno je zde na 160 sochařských exponátů, 280 ukázek pozdně renesančního a barokního malířství od konce 16. století do 18. století.

Národní galerie v Praze - Šternberský palác - evropské umění od antiky do baroka

Národní galerie v Praze - Šternberský palác - evropské umění od antiky do baroka

Šternberský palác na Hradčanském náměstí v Praze vznikl na objednávku hraběte Václava Vojtěcha ze Šternberka a jeho manželky Kláry z Maltzanu. Od roku 1946 začala budovu využívat a stavebně upravovat Národní galerie v Praze, která sem umístila své sbírky Evropského umění od antiky do závěru baroka.

Za jednu cenu do všech expozic Národní galerie

Za jednu cenu do všech expozic Národní galerie

Národní galerie se rozhodla vyjít vstříc dospělým milovníkům umění. Za 500 Kč tak lze během deseti dnů navštívit všech šest budov.

Palác Kinských na Staroměstském náměstí

Palác Kinských na Staroměstském náměstí

Od 25. února 2018 již není expozice, jež představovala nejvýznamnější umělecké soubory Sbírky umění Asie a Afriky, v paláci Kinských dostupná. Expozice Národní galerie se v budoucnu přemístí na Hradčanské náměstí.

Expozice Národní galerie v Praze - největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie v Praze - největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie v Praze je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze - Veletržní palác - stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze - Veletržní palác - stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.

Slovanská epopej

Slovanská epopej

Cyklus 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů byl vystaven v pražském Veletržním paláci do konce roku 2016. Do konce roku 2018 je část Epopeje vystavena na Výstavišti v Brně, druhá část pak v pražském Obecním domě.

Národní galerie zdarma pro děti a studenty

Národní galerie zdarma pro děti a studenty

Národní galerie v Praze nabízí neomezený přístup do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let.