Úvod > Aktuality > Ústecké Vánoce potěší malé i velké

Ústecké Vánoce potěší malé i velké

Vydáno 1. prosince 2017 Zážitky
Statutární město Ústí nad Labem ve spolupráci s Kulturním střediskem města Ústí nad Labem připravilo na předvánoční čas bohatý program Ústeckých Vánoc. Po celé období adventu probíhají na Lidickém a Kostelním náměstí zajímavé akce. Mimo to jsou k dispozici stánky s občerstvením nebo Ježíškova pošta.
VánoceZastavte se na maličkou chvilku, odpočiňte si od předvánočního shonu a užívejte si nejkrásnější čas v roce společně a s láskou. Za příjemnými zážitky a pohodovou atmosférou se můžete vydat i na adventní trhyÚstí nad Labem. Ty se konají již tradičně na Lidickém náměstí a Kostelním náměstí, akce probíhají také v OC Forum nebo kostele sv. Vojtěcha. Trhy jsou otevřeny denně vždy od 10 do 19 hodin, až do 23. 12. 2017.

V rámci vánočního programu se spolu s vašimi dětmi můžete těšit na pohádková představení, historické pátky, kdy uvidíte boj o přízeň královny, provazochodkyni, historická řemesla a nouze nebude ani o historickou hudbu. Tradičním dárkem pro děti je samozřejmě jízda zoovláčkem, chybět nesmí ani oblíbená zvířátka a kolotoče. V úterý 5. prosince bude na Lidickém náměstí vyhlížet děti Mikuláš s andělem a čertem.

VánoceNapsali jste dopis Ježíškovi a nevíte jak mu jej poslat? Ježíškova pošta v OC Forum ví jak na to. Otevřena je pro vás každý den od 3. do 22. prosince, od pondělí do pátku od 14.00 do 18.00 hodin, v sobotu a v neděli od 10.00 do 18.00 hodin. Váš dopis doručí Ježíškovi včas, nezapomeňte ho však před vhozením do schránky vložit do obálky a orazítkovat. V blízkosti Ježíškovy pošty vyrostl Strom splněných přání. Jak jej poznáte? Jsou na něm zavěšena vánoční přáníčka. Utrhněte si některé a pomozte splnit dětské sny, přání dospělých nebo pomoci zvířecím mazlíčkům. Pokud se rozhodnete vyplnit některé z přání, zanechte zakoupený dárek spolu s přáníčkem u Ježíškovy pomocnice.

Čekání na Ježíška si můžete zkrátit ve vánočních kreativních dílničkách. Pro ty z vás, kteří máte rádi ručně vyráběné dárečky, jsou vánoční dílny jako stvořené. Ve čtvrtek a v pátek jsou otevřeny od 15.00 do 18.00 hodin, v sobotu a v neděli od 13.00 do 18.00 hodin.

Další aktuality

19.10.
2018
Zámek Červený Hrádek tento víkend ukončí sezónu

Zámek Červený Hrádek tento víkend ukončí sezónu

Severozápadní Čechy | Zážitky
3.10.
2018
Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Severozápadní Čechy | Zážitky
3.10.
2018
Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den

Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den

Severozápadní Čechy | Zážitky