Úvod > Aktuality > Cyklotour s Josefem Zimovčákem jede letos od východu k západu

Cyklotour s Josefem Zimovčákem jede letos od východu k západu

Vydáno 1. června 2018 Letní sporty
Tradiční a oblíbená veřejná cyklotour Na kole dětem má na programu již svůj devátý ročník. Od 30. května do 9. června 20108 vyráží pan Josef Zimovčák opět na etapovou jízdu, která křižuje území České republiky. Hlavní myšlenkou projektu je podpořit onkologicky nemocné děti a jejich rodiny. Letos vede většina trasy od východu k západu naší republiky. Začíná se v Ostravě a konec je v Domažlicích. K charitativnímu peletonu se můžete připojit v Lipníku n. Bečvou, Valašských Kloboukách, Drslavicích, Hustopečích, Brně, Jihlavě, Pardubicích, Brandýsem nad Labem, Rokycanech nebo Kašperských Horách. Cílem jsou letos chodské Domažlice.
Na kole dětemJosef Zimovčák je známý sportovec, cyklista a především mistr světa na vysokém kole a držitel několika světových rekordů. Trasa Cyklotour je letos naplánovaná na 1 070 kilometrů. Pan Zimovčák vyrazil včera z Lipníku nad Bečvou, do cíle (Domažlic) peloton dorazí 9. června. Denně najede téměř 120 km. Během cesty se k pelotonu může kdokoliv připojit se svým kolem a šlapat s ním libovolně dlouho. K akci, jejímž cílem není jen získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, ale také udělat něco pro zdraví, se jako obvykle přidá řada známých osobností.

ZimovčákPokud ještě nemáte plány na víkend, zkuste se přidat! V sobotu 2. června se startuje z Drslavic a cílem jsou Hustopeče. 3. etapa vyvede jezdce z Vizovických vrchů a celý den pojedou Dolnomoravským úvalem. Pojede se bez zastávky Podolím i městem letadel, Kunovicemi. Po cykloztezce dorazí cyklisté do Uherského Ostrohu, kde bude po cca 20 km pauza. Z Uherského Ostrohu vyrazí peleton na jih, projede Veselím nad Moravou a další zastávka je v Hroznové Lhotě. Odsud to je už jen kousek do Strážnice, ta je už tradiční zastávkou putování. Cesta dál vede skoro po hranicích se Slovenskem a dovede cyklisty až do Hodonína, další tradiční zastávky. Z Hodonína je to jenom kousíček do Lužice. Odsud již bude peleton směřovat mezi vinicemi do cíle této etapy, do Hustopečí. Auty se pak přesune celá karavana postupně do moravské metropole, Brna.

zimovčák cykloV neděli 3. června vyrazí cyklisté z Brna přes Bobravskou vrchovinu do Rosic. To už budou v Boskovické brázdě. Pak je cesta zavede do města vojenskému létání zaslíbeného, do Náměště nad Oslavou. Zde si odpočinou a další kilometry budou přes Jevišovskou pahorkatinu směřovat do Dukovan, minou místní elektrárnu a sjedou do Rouchovan, tradiční zastávky cyklotour. Minulý ročník zde končil. Letos se zde jezdci stočí zpět na severozápad a pojedou do Třebíče. V tomto historickém městě si odpočinou a poslední část etapy je zavede přes Křižanovskou vrchovinu do srdce Vysočiny, do Jihlavy, kde tato etapa končí.