Úvod > Aktuality > Cyklotour s Josefem Zimovčákem jede letos na severu

Cyklotour s Josefem Zimovčákem jede letos na severu

Vydáno 1. června 2017 Letní sporty
Tradiční a oblíbená veřejná cyklotour Na kole dětem má na programu již svůj osmý ročník. Od 31. května do 10. června 20107 vyráží pan Josef Zimovčák opět na etapovou jízdu, která křižuje území České republiky. Hlavní myšlenkou projektu je podpořit onkologicky nemocné děti a jejich rodiny. Letos vede většina trasy na severu Čech a Moravy. K charitativnímu peletonu se můžete připojit v Praze, Mladé Boleslavi, Vrchlabí, Deštném v Orlických horách, České Třebové, Bruntále a Ostravě. Pak se pan Zimovčák a jeho bicykl stočí na jih ke Zlínu, Mikulovu a Brnu. Cílem jsou Rouchovany na Vysočině.
Na kole dětemJosef Zimovčák je známý sportovec, cyklista a především mistr světa na vysokém kole a držitel několika světových rekordů. Trasa Cyklotour je letos naplánovaná na 1 204 kilometrů. Pan Zimovčák vyrazil včera z Ústí nad Labem, do cíle (Rouchovan na Vysočině) peloton dorazí 10. června. Denně najede téměř 120 km. Během cesty se k pelotonu může kdokoliv připojit se svým kolem a šlapat s ním libovolně dlouho. K akci, jejímž cílem není jen získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, ale také udělat něco pro zdraví, se jako obvykle přidá řada známých osobností.

Pokud ještě nemáte plány na víkend, zkuste se přidat! V sobotu se startuje z Vrchlabí a cílem je Deštné v Orlických horách. Projedete se krkonošským podhůřím do města papíru Hostinného, poté okolo soutoku Labe a Čisté vyrazíte do města známého hlavně díky jeho safari - Dvora Králové. Pojede se nejen kolem ZOO, ale i zdejší krásné vodní nádrže Les Království. Přes most Jana Palacha překonáte řeku Labe a než se vydáte dál směrem do České Skalice, občerstvíte se na místním náměstí. Po cestě ještě zavítáte do Babiččina údolí a naberete sílu u památníku Babičky i v místním Panském hostinci.

ZimovčákV neděli se pojede z Deštného do Rychnova nad Kněžnou. Cesta povede Podorlickem a velkou částí Orlické tabule. Z Deštného se vyjíždí směrem do Dobrušky, známé po celé republice především díky osobnosti F.V. Heka, neboli filmové postavě F.L.Věka. Přes obec Přepychy s gotickým kostelem sv. Prokopa se pokračuje do Týniště nad Orlicí. Na soutoku Divoké a Tiché Orlice si trochu odpočinete a další cesta vás zavede do tradiční zastávky cyklotour, do Velin a dále do Chocně. V Kostelci nad Orlicí můžete na prohlídku Nového zámku, který je obklopen krásným parkem. Kostelecký zámek je jen jedním z řady zámků a hradů kolem Divoké Orlice, které jsou zde z velké části stále v rukách starých šlechtických rodů a společně tu vytváří obdobný fenomén jako je nám znám právě na francouzské řece Loiře. Z údolí Divoké Orlice se pak vrátíte opět do hor, do Rychnova nad Kněžnou.
ZOO Dvůr Králové - Afrika na dlani

ZOO Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyražte sami a užijte si zoo Dvůr Králové! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Přehrada Les Království na Labi nad Dvorem Králové nad Labem

Přehrada Les Království na Labi nad Dvorem Králové nad Labem

Díky své poloze v zalesněném údolí řeky Labe a svým architektonickým ztvárněním je přehrada jednou z nejkrásnějších v celé České republice a snad i proto byla v roce 1964 prohlášena národní technickou památkou.

Babiččino údolí v Ratibořicích - na skok do románu Boženy Němcové

Babiččino údolí v Ratibořicích - na skok do románu Boženy Němcové

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Právě sem umístila Božena Němcová děj svého románu Babička. Tady někde chodily skutečné předobrazy babičky, vévodkyně Zaháňské, Barunky a jejích sourozenců, psů Sultána a Tyrla i bláznivé Viktorky.

Do Dobrušky za Kupkou a historií českých dějin

Do Dobrušky za Kupkou a historií českých dějin

Dobruška je městem mnohých historických památek, které jsou cílem návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Dobruška je ideálním východiskem pro poznávání přírodních krás i historických zajímavostí celé severní části Orlických hor a Podorlicka.

Divoká Orlice - divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice - divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice pramení v Polsku, pak tvoří společnou hranici a u Zemské brány se stáčí do Čech. Svižně tekoucí řeka v krásné přírodě láká po celém svém toku rybáře a při dostatku vody udělá z vodáckého výletu dokonalý zážitek.

Tichá Orlice - nejkrásnější řeka východních Čech

Tichá Orlice - nejkrásnější řeka východních Čech

K nejkrásnějším řekám východních Čech patří řeka Tichá Orlice. Je jednou ze dvou zdrojnic řeky Orlice.

Cykloaltánek Hlavní nádraží mezi Borohrádkem a Velinami

Cykloaltánek Hlavní nádraží mezi Borohrádkem a Velinami

Na cyklostezce mezi Borohrádkem a obcí Veliny se nachází originální altánek, kterému se přezdívá „Hlavní nádraží“, protože se přimyká k železniční trati a turistické informace o stezce a místních památkách jsou umístěny na kotoučích, na kterých bývají obvykle jízdní řády.

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Kostelecký zámecký park je jediný svého druhu v regionu Orlických hor. Je chráněn jako přírodní rezervace (původně k ochraně ptáků), kde se nachází mnoho významných stromů a dendrologických rarit. Na jaře tu kvetou doslova miliony bledulí jarních.

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách. Autorem této ojedinělé architektonické kompozice je slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, patřící rodině Kinských, je místem pro poznání, zábavu i odpočinek. Empírový zámek v anglickém parku nabízí prohlídkový okruh Život v biedermeieru, výstavy v Galerii Kinský, koncerty a festivaly. V jeho areálu najdete také dětské hřiště a oblíbenou Toniovu kavárnu.

Roubený kostelík Veliny

Roubený kostelík Veliny

Obec Veliny u Holic se pyšní areálem dřevěných církevních staveb. Největší dominantou je barokní dřevěný kostel sv. Mikuláše z roku 1752, součástí hřbitova je i zvonice a márnice z roku 1750.