Úvod > Aktuality > Co nezmeškat v lednu: panenky, ledové sochy a historická jízda metrem

Co nezmeškat v lednu: panenky, ledové sochy a historická jízda metrem

Vydáno 2. ledna 2018 Zážitky
Kdekdo by si myslel, že po smršti adventních trhů a koncertů, vánočních akcí, předsilvestrovských i silvestrovských výstupů a dalších akcí koncem roku se dostaví nudný studený leden. Kdepak, na portálu Kudy z nudy to dál žije: přece byste si nenechali ujít nové ledové sochy, bláznivé zimní závody nebo výstavu, která se točí kolem Hieronyma Bosche?
Velké pozornosti se jako každý rok těší ledové sochy. Někde nečekali na leden a začali už v prosinci, třeba v Ledovém královstvíkempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm nebo v Ledáriu ve Špindlerově Mlýně, jinde ale akce vypukne až v novém roce. Třeba na Pustevnách, kde budou obří ledové a sněhové sochy k vidění od 6. do 21. ledna. Otazníky je obklopen sněhový KrakonošJilemnici: to, zda obří socha na hlavním náměstí vyroste nebo ne, záleží na sněhové nadílce a přízni počasí. 
 

Kde něco pěkného končí a kde začíná?

Skvělá zpráva pro milovníky fantastických světů a fantasmagorických bytostí malíře Hieronyma Bosche: v pátek 19. ledna v areálu Výstaviště Praha Holešovice začne multimediální výstava Bosch. Oživené vidění. Pořadatelé se pokusili shromáždit veškeré existující informace o životě a díle slavného malíře, a tak vás čeká skutečný karneval příšer.

Spousta výstav ovšem v lednu končí: například v neděli 14. ledna máte poslední příležitost k návštěvě výstavy plyšových medvídkůIvančicích a hravé výstavy mechanických loutek a strojů Cirkus mechanikus ve Vida science centruBrně. V neděli 28. ledna končí výstava architekta Davida Vávry Běžet s domy v brněnské Galerii Architektury, do středy 31. ledna byste měli stihnout výstavu Noční život v Krkonoších ve Vrchlabí a také výstavu panenek na zámku v Plzni-Křimicích. Jen o pár dní později pak končí další výstava panenek, tentokrát v Muzeu Litovel.
 

Sto let republiky

Hlavním tématem roku 2018 je sté výročí založení Československé republiky. Kancelář Prezidenta republiky společně se správou Pražského hradu, Vojenským historickým ústavem, Poštovním muzeem a dalšími institucemi připravily výstavní projekt Založeno 1918. Ten během celého roku nabídne několik výstav různých prostorách Hradu.

První v pořadí a zároveň slavnostní úvod jubilejního roku 2018 bude výstava V základech státnosti; potrvá pouhých pět dní od 10. do 15. ledna a v Císařské konírně představí unikátní památky z 9. až 14. století, které tvoří základy historie našeho národa.
 

Akce a tipy pro zimní večery a víkendy

Vánočně nasvícená zoo Hluboká

Vánočně nasvícená zoo Hluboká

Vánočně nasvícená zoo. To je atmosféra plná pohody nebo i podvečerní romantické procházky... Zoo si při stejné akci před rokem po večerech prohlédlo 18 500 návštěvníků!

Šediváčkův long 2019 - extrémní závod psích spřežení

Šediváčkův long 2019 - extrémní závod psích spřežení

Jeden z nejobtížnějších závodů psích spřežení v Evropě, Šediváčkův long, se uskuteční 22. - 26. ledna 2019 v Orlických horách.

Večerní prohlídky po Zoo Praha

Večerní prohlídky po Zoo Praha

Vydejte se v doprovodu zkušeného průvodce objevovat tajemství večerního života v Zoo Praha.

Výstava Czech Press Photo 2018

Výstava Czech Press Photo 2018

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo se od 21. listopadu 2018 do 30. ledna 2019 představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice.

Další aktuality