Úvod > Aktuality > Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

Vydáno 5. června 2018 Památky
Giacomo Casanova přijíždí do Duchcova a celé město se baví! Kdy? Už od tento pátek 8. a sobotu 9. června 2018. Tradiční casanovský festival zábavy nabídne sérii koncertních a divadelních představení s historickým jarmarkem, ukázkou dobových řemesel a historického šermu na nádvoří zámku a v zámeckém parku. Letos je to navíc rovných 220 let od úmrtí Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života.

V předvečer slavností ve čtvrtek 7. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku mimořádná hudební dvojice s programem „Vivat opera, vivat opera“. Koncert zlaté klenotnice opery a operety zajistí sopranistka ruského původu, sólistka Opery Národního divadla Marina Vyskvorkina, s klavírním doprovodem Světlany Melnikové.
 
Vlastní slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek (v pátek 8. 6. v 18:00 hodin) a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovací open air program bude i letos divadelní komedie ze života Giacoma Casanovy v nastudování Divadla M tentokrát s názvem Dárek pro Casanovu. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka Michaela Kuklová!
 
Casanova DuchcovNa Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer nezaměnitelný charismatický muzikant David Kraus a naprostý unikát české hudební scény Royal Squad – královská armáda v srdci Evropy! Dvanáct špičkových bubeníků předvede v Duchcově vůbec poprvé svou bombastickou show v kostýmech, s DJs a bohatými světelnými efekty. Vzpamatovat se budete moci na After party I., kde vás bude hostit v F Clubu Restauraci Bacardi party – Coctail & Music.
 

Staročeský jarmark i Pohádkový den

CasanovaSoučástí doprovodného programu bude již tradičně dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku. Jarmark nabídne nejrůznější dekorace, drátenické výrobky, smalt, svíčky z přírodního vosku, přírodní mýdla, koření nebo i šperky.

sobotu si na své přijdou zejména děti: v zámecké zahradě pro ně bude připraven (od 13:00 do 15:30) Pohádkový den, hraná pohádka i pasování do stavu rytířského. Pohádka „O nejošklivější princezně“ s rytíři na koních se bude konat od 16:00 hodin.

Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře. Jízdy budou dostupné na náměstí Republiky od 10:00 do 18:00 hodin. Jízdné je stanoveno na 100 Kč za kočár.
 

Casanovské prohlídky zámku a Tikající krajina

DuchcovPo dobu slavností se na zámku budou konat prohlídky zámecké expozice, a to od 10:00 do 17:00 hodin (v 17:00 odchází poslední prohlídka), vstupné je 90 korun pro dospělé, snížené pak 60 Kč. Novinkou budou zkrácené prohlídky zámku na 20–25 min za 40 Kč (plné vstupné) a 20 Kč (snížené vstupné).
 
V sobotu 9. června od 18 do 19 hodin si budete moci prohlédnout videoinstalaci Laputoidy / Tikající krajina netradičním způsobem přibližující proměny zámeckého areáluDuchcově a momenty z historie krajiny. Občané města Duchcova budou mít na toto promítání vstup zdarma.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Další aktuality

21.9.
2018
Zubrnická museální železnice oslavuje 25 let existence

Zubrnická museální železnice oslavuje 25 let existence

Severozápadní Čechy | Památky
18.9.
2018
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
14.9.
2018
V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

Severozápadní Čechy | Památky