Úvod > Aktuality > Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Vydáno 22. srpna 2016 Kultura
Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je ale Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2015, které se uskuteční ve dnech 25. až 28. srpna 2016. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. V nabídce si jistě vyberou to své jak děti, tak dospělí, i ti dříve narození.

Program slavností začíná ve čtvrtek 25. srpna od 18 hodin koncertem Stamicova kvarteta v kostele sv. Bartoloměje na nám. E. Beneše v Milevsku. V programu zazní skladby F. Schuberta, W. A. Mozarta a B. Smetany.

Pátek 26. srpna bude patřit převážně dětem. Od 17 hodin pro ně začne v parku Bažantnice bohatý program, který zahájí vystoupení mažoretek z MŠ Klubíčko, následovat bude pohádka O kouzelné Vodě, dále nebudou chybět Knihohrátky s knihovnou, dílničky S Rozárkou do pohádky, taneční přehlídka skupiny NRG Crew, orientální tance DDM Milevsko, vystoupení zpěváků Oběžné dráhy, ukázky aerobicu a po celou dobu si děti budou moci vyzkoušet, jak se střílí z kočovného samostřelu. Od 18.45 hodin se pak můžete těšit na koncert skupiny Covers for Lovers, vystoupení zpěváka Sebastiana, kterého ve 21 hodin vystřídá milevská kapela Fantom a večer zakončí skupina Euphonix. Od 18 hodin se v kostele sv. Bartoloměje na nám. E. Beneše bude konat koncert u příležitosti stopadesátého posvícení.
 
V sobotu 27. srpna od 14 hodin pokračuje další bohatý program v parku Bažantnice, zahájí ho Jaromír Kašpar s vlastní tvorbou na piano, následovat bude vystoupení kapel When it Rains, Paradoxy a Ticho de pre Cupé Band. Od 18 hodin se můžete těšit na one-man show s Honzou Ponocným, kterého od 19 hodin vystřídá multižánrová skupina Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band. Od 20 hodin vás roztančí Abbastars, jedna nejúspěšnějších revival skupin, dále pak Keks a posledním vystoupením ve 23 hodin se s námi rozloučí Hudba Praha Band. Akce přiblíží také Olympijské hry v Riu a atmosféru olympijské vesnice, která je v létě na Lipně. Zároveň nabídne dětem i dospělým řadu atraktivních sportovních soutěží a kulturní doprovodný program.  

Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 28. srpna, kdy se v kostele na nám. E. Beneše od 10 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. V prostorách parku Bažantnice bude v neděli dopoledne probíhat program v režii Myslivecké jednoty Písek. Program zahájí v 9 hodin hudební vystoupení následované v 9.30 slavnostním zahájením. Poté se můžeme těšit na vystoupení trubačů OMS Písek a LS, ukázky vábení zvěře, přehlídku loveckých psů s výkladem, ukázku výcviků psů a soutěže, jejichž vyhodnocení proběhne ve 12.30 hodin. Program se poté přesune opět na podium, kde se od 13.30 hodin můžete těšit na koncerty kapel Samsonka, Kovačka a Božejáci. Od 15 hodin proběhne Přehlídka posvícenských koláčů v režii Milevských novin. Poté se přesuneme na první nádvoří milevského kláštera, kde proběhne od 19 hodin koncert písničkáře Slávy Janouška.

Program Bartolomějského posvícení doplní také řada doprovodných akcí. V pátek můžete navštívit koncert Zdeňka Bíny, českého multiinstrumentalisty, skladatele a zpěváka, který proběhne od 20.30 hodin v klubu Kamenáč. Ve stejném klubu se můžete těšit v sobotu od 21 hodin na taneční discopárty v podání DJ´s Stoners. Rovněž v sobotu se na náměstí E. Beneše odehraje akce Slavíme s Bartolomějem, která nabídne zábavu pro děti a rodiče.
Milevské muzeum

Milevské muzeum

Na severním okraji Milevska, v prvním nádvoří zdejšího premonstrátského kláštera, sídlí v budově barokní prelatury už více než padesát let Milevské muzeum. Muzejní sbírky, které jsou nyní instalovány cca na 750 metrech čtverečních, dokumentují především dějiny města a kláštera.

Bartolomějské posvícení - Milevské slavnosti 2018

Bartolomějské posvícení - Milevské slavnosti 2018

Bartolomějské posvícení i letos nabídne bohaté kulturní vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. V nabídce nechybějí koncerty různých žánrů, taneční a divadelní vystoupení, výstavy, program pro děti a mnoho dalšího.

Klášter premonstrátů v Milevsku - nejstarší klášter  jižních Čech

Klášter premonstrátů v Milevsku - nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter, založený roku 1187, je nejstarším na jihu Čech. Přes všechny vzestupy i pády, kterými během historie prošel, si však zachoval své genius loci. Klášterní bazilika je jedinou románskou bazilikou v jižních Čechách a neméně pozoruhodný je i kostel sv. Jiljí, který se v areálu nachází.