Úvod > Aktuality > Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betl

Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betlémů

Vydáno 1. prosince 2017 Památky
Večerní prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty, prohlídky betlémů a rozdávání betlémského světla. Na to vše láká nejsevernější loretánská kaple v Evropě, Loreta Rumburk ve Šluknovském výběžku. Loreta je v zimním období přístupná od úterý do soboty, od listopadu do března od 9.00 do 16.00 h. Ve dnech 24. 12. 2017 až 2. 1. 2018 se v Loretě Rumburk neposkytuje průvodcovská a informační služba. Přednost dostává duchovní rozměr vánočních svátků. Je možné si odtud odnést betlémské světlo, prohlédnout si klášterní betlém a poslechnout vánoční koncert. Pravidelné prohlídky se do Lorety Rumburk vrátí v úterý 2. 1. 2018.
Až do února 2018 se pořádají prohlídky klášterního betléma z roku 1922. Na ploše 20 m² se v boční kapli kapucínského kostela sv. Vavřince představují figurky od nejlepších řezbářů Šluknovska.

Betlém je přístupný během otevírací doby rumburské Lorety od úterý do soboty mezi 9. a 16. hodinou, o Vánocích je k vidění v úterý 26. prosince mezi druhou a pátou hodinou odpolední, v středu 27. 12. a v čtvrtek 28. 12. je přístupný od 14 do 16 hodin. Během vánočních svátků je vstupné na klášterní betlém dobrovolné.

Šestým rokem se v Loretě Rumburk pořádají také Zimní večerní prohlídky za svitu svíček a s vůní svařeného vína. Ty nabídnou seznámení s historií a zajímavostmi barokního poutního areálu v tajuplné večerní atmosféře. V prosinci hodinové prohlídky doplní adventní písně - roráty, v lednu prohlídky klášterního betléma s varhanní hudbou. Zimní večerní prohlídky proběhnou v Loretě Rumburk v úterý 12. 12., 19. 12. 2017 a 16. 1. 2018 od 18.00 hod. Pro děti a řidiče bude připraven horký čaj. Nutná je rezervace na tel. čísle +420 604 555 922 nebo e-mailu loreta.rumburk@seznam.cz. Vstupné činí 100 a 60 Kč


Zahájení adventu 2017 v Loretě Rumburk

Loreta Rumburk se v sobotu 2. 12. 2017 připojuje k celoměstskému Zahájení adventu 2017. Od 9.00 do 16.00 hod. si přijďte prohlédnout restaurované prostory v Loretě, v kostele sv. Vavřince klášterní betlém a v ambitu výstavu dětských jesliček. V ambitu uvidíte výstavu o křížových cestách Jizerských hor. Jen tento den bude vystavena vyřezávaná miniatura loretánské kaple od J. Cobla st. Dětem je určeno tvoření ve výtvarné dílně. V ambitu uvidíte výsledky letošního restaurování dekorativní výmalby. Kdo si přinese svůj adventní věnec, může si ho nechat požehnat. Vstupné je dobrovolné.
 

Rybovka na druhý svátek vánoční

Tak jako předešlé roky i letos v Loretě Rumburk proběhnou i tradiční adventní a vánoční koncerty. Všechny se odehrají v přilehlém klášterním kostele sv. Vavřince. V úterý 26. 12. 2017 od 17:00 do 18:00 hodin sem můžete zavítat koncertní provedení České mše vánoční J. J. Ryby. Účinkuje Vilémovský chrámový sbor, pěvci ze Sebnitz a Neustadtu. Následuje společné zpívání koled, vstupné je dobrovolné

V barokní památce si o Štědrém dnu můžete vyzvednout také betlémské světlo. To se bude rozdávat od 10:00 do 12:00 hodin. Nutná je vlastní svíčka nebo lucerna. Vstup volný.
Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.

Další aktuality

24.6.
2018
Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti

Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti

Severozápadní Čechy | Památky
1.6.
2018
Kadaň oslaví Narozeniny Maxipsa Fíka

Kadaň oslaví Narozeniny Maxipsa Fíka

Severozápadní Čechy | Památky