Úvod > Aktuality > Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betl

Advent v Loretě Rumburk nabídne prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty a prohlídky betlémů

Vydáno 1. prosince 2017 Památky
Večerní prohlídky při svíčkách, adventní a vánoční koncerty, prohlídky betlémů a rozdávání betlémského světla. Na to vše láká nejsevernější loretánská kaple v Evropě, Loreta Rumburk ve Šluknovském výběžku. Loreta je v zimním období přístupná od úterý do soboty, od listopadu do března od 9.00 do 16.00 h. Ve dnech 24. 12. 2017 až 2. 1. 2018 se v Loretě Rumburk neposkytuje průvodcovská a informační služba. Přednost dostává duchovní rozměr vánočních svátků. Je možné si odtud odnést betlémské světlo, prohlédnout si klášterní betlém a poslechnout vánoční koncert. Pravidelné prohlídky se do Lorety Rumburk vrátí v úterý 2. 1. 2018.
Až do února 2018 se pořádají prohlídky klášterního betléma z roku 1922. Na ploše 20 m² se v boční kapli kapucínského kostela sv. Vavřince představují figurky od nejlepších řezbářů Šluknovska.

Betlém je přístupný během otevírací doby rumburské Lorety od úterý do soboty mezi 9. a 16. hodinou, o Vánocích je k vidění v úterý 26. prosince mezi druhou a pátou hodinou odpolední, v středu 27. 12. a v čtvrtek 28. 12. je přístupný od 14 do 16 hodin. Během vánočních svátků je vstupné na klášterní betlém dobrovolné.

Šestým rokem se v Loretě Rumburk pořádají také Zimní večerní prohlídky za svitu svíček a s vůní svařeného vína. Ty nabídnou seznámení s historií a zajímavostmi barokního poutního areálu v tajuplné večerní atmosféře. V prosinci hodinové prohlídky doplní adventní písně - roráty, v lednu prohlídky klášterního betléma s varhanní hudbou. Zimní večerní prohlídky proběhnou v Loretě Rumburk v úterý 12. 12., 19. 12. 2017 a 16. 1. 2018 od 18.00 hod. Pro děti a řidiče bude připraven horký čaj. Nutná je rezervace na tel. čísle +420 604 555 922 nebo e-mailu loreta.rumburk@seznam.cz. Vstupné činí 100 a 60 Kč


Zahájení adventu 2017 v Loretě Rumburk

Loreta Rumburk se v sobotu 2. 12. 2017 připojuje k celoměstskému Zahájení adventu 2017. Od 9.00 do 16.00 hod. si přijďte prohlédnout restaurované prostory v Loretě, v kostele sv. Vavřince klášterní betlém a v ambitu výstavu dětských jesliček. V ambitu uvidíte výstavu o křížových cestách Jizerských hor. Jen tento den bude vystavena vyřezávaná miniatura loretánské kaple od J. Cobla st. Dětem je určeno tvoření ve výtvarné dílně. V ambitu uvidíte výsledky letošního restaurování dekorativní výmalby. Kdo si přinese svůj adventní věnec, může si ho nechat požehnat. Vstupné je dobrovolné.
 

Rybovka na druhý svátek vánoční

Tak jako předešlé roky i letos v Loretě Rumburk proběhnou i tradiční adventní a vánoční koncerty. Všechny se odehrají v přilehlém klášterním kostele sv. Vavřince. V úterý 26. 12. 2017 od 17:00 do 18:00 hodin sem můžete zavítat koncertní provedení České mše vánoční J. J. Ryby. Účinkuje Vilémovský chrámový sbor, pěvci ze Sebnitz a Neustadtu. Následuje společné zpívání koled, vstupné je dobrovolné

V barokní památce si o Štědrém dnu můžete vyzvednout také betlémské světlo. To se bude rozdávat od 10:00 do 12:00 hodin. Nutná je vlastní svíčka nebo lucerna. Vstup volný.
Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.

Další aktuality

21.10.
2018
Rozhlédnete se z věže hradu Sukoslav pod Milešovkou

Rozhlédnete se z věže hradu Sukoslav pod Milešovkou

Severozápadní Čechy | Památky
21.9.
2018
Zubrnická museální železnice oslavuje 25 let existence

Zubrnická museální železnice oslavuje 25 let existence

Severozápadní Čechy | Památky
18.9.
2018
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
14.9.
2018
V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

Severozápadní Čechy | Památky