Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vydáno 4. srpna 2017 Zážitky
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk o víkendu.
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční pošesté, a to v sobotu 5. srpna 2017. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto na zámeckých arkádách ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

Začátek programu je stanoven na 13:00 a poté si každý vybere dle chuti. K vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Se svými dravci se představí sokolník a nebude chybět ani ukázka hadů a palných zbraní. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. A ani letos nebudou chybět mistři katovského řemesla, kteří se představí s mučícími praktikami.

Novinkou bude možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celou akci bude uzavírat velkolepá ohňová show v podání držitelů českého rekordu. Jedná se o jedno z největších divadelních vystoupení pod širým nebem.
Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem se dvěma prohlídkovými okruhy. Zároveň se zde nachází muzeum, které vystavuje sbírky z historie města, knihtisku a sklářství, jež tento region proslavilo. Budova sloužila také jako sídlo Správy NP Šumava, proto zde nechybí expozice o šumavské přírodě.