Úvod > Aktuality > 50 tipů na Velikonoce 2017: oslavte je tradičně i originálně

50 tipů na Velikonoce 2017: oslavte je tradičně i originálně

Vydáno 12. dubna 2017 Zážitky
Pomlázka, kraslice, mazance... to jsou typické velikonoční zvyky, které vám nabízí skanzeny. Mnoho měst také pořádá velikonoční trhy a jarmarky. Chtěli byste zažít na Velikonoce i něco jiného? Nechte se inspirovat tipy portálu Kudy znudy, které vám přiblíží akce, které o Velikonocích probíhají na různých místech ne vždy přímo svázanými s tradicemi.
Velikonoční festival duchovní hudby 2018 Brno

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 Brno

27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby je inspirován emblémem zahrady i jejími poklady.

Velikonoce na Hrádku u Nechanic

Velikonoce na Hrádku u Nechanic

Při prohlídce zámeckých interiérů vás seznámíme s historií Velikonoc, s velikonočními zvyky a tradicemi u nás i v zahraničí a s mnoha dalšími zajímavostmi z období nejvýznamnějších křesťanských svátků v roce.

Velikonoce na statku Piletice (1)

Velikonoce na statku Piletice

Výstava velikonočních kraslic a dalších zvykoslovných předmětů v ojedinělém prostředí starobylého Šrámkova statku v Pileticích, jehož areálu vévodí dvousetletá roubená chalupa se stodolou.

Pohádkové Velikonoce na zámku Krásný Dvůr

Pohádkové Velikonoce na zámku Krásný Dvůr

Ani letos si nenechte na zámku Krásný Dvůr ujít Pohádkové Velikonoce. Na Bílou sobotu, která v roce 2018 připadá na 31. březen, je pro vás i pro vaše ratolesti připraven pestrý program plný zábavy.

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2018

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2018

Praha zavoní jarem a oslaví Velikonoce největšími trhy v České republice. Jarní trhy nabídnou lidovou zábavu, ukázky tradičních zvyků a řemesel i dobré jídlo.

Velikonoce u Thurn-Taxisů

Velikonoce u Thurn-Taxisů

První skutečně jarní slavnost na zámku je spojená s řehtačkovým průvodem, vynášením Morany, pomlázkou a velikonočními dobrotami. Kdopak bude letos bude hlavním průvodcem, to je zatím překvapení.