Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Příroda
Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" - imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

V současnosti zoopark chová na 1226 zvířat v přibližně 122 druzích na ploše asi 4 ha. Historie zooparku začala roku 1965, kdy zde vznikla malá zoologická zahrada poblíž vyškovského zámku. V roce 2006 proběhla rozsáhlá rekonstrukce byly vystavěny nové výběhy pro domácí zvířata Afriky, Asie a Jižní Ameriky. V areálu bylo vybudováno dětské hřiště, venkovní terasa s občerstvením, restaurace a parkoviště. Od srpna 2017 byla otevřena nová expozice Austrálie - ​v průchozí voliéře mohou návštěvníci pozorovat australské papoušky a klokany parma z bezprostřední blízkosti a bez bariér. Nejpočetněji je zde zastoupen papoušek vlnkovaný, chovaný v nejedné domácnosti a známý jako andulka, v oddělené voliéře pak kakadu růžový

Dalšími zajímavými zvířaty jsou lemur katapštrosi dvouprstí, nanduové. Dále se tu chovají velbloudi jednohrbí i dvouhrbí, lamy, koně shirští, koně fjordští, poníci, skot watussi, skotský náhorní skot, jaci domácí, zakrslí zebu, kozy, ovce a hrabavá i vodní drůbež, včetně jejich divokých předků.

Největší atrakcí se od roku 2006 stal nedaleký DinoPark.,  kam se ze Zooparku zdarma dostanete Dinoexpresy nebo autobusy Je to unikátní zábavní park, kde uvidíte pod širým nebem sestavené scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech, 4D kino, paleontologické hřiště pro děti a naučnou stezku.Součástí areálu Dinoparku je také hvězdárna.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2018
17.8.
19.8.
Napoleonské dny 2018

Napoleonské dny 2018

Vyškov, Jižní Morava
1.7.
31.10.
Nová expozice v podzemí zámku Slavkov - Právo útrpné

Nová expozice v podzemí zámku Slavkov - Právo útrpné

Slavkov u Brna, Jižní Morava
22.3.
31.8.
Svět kostiček - populární dětská stavebnice ve Slavkově

Svět kostiček - populární dětská stavebnice ve Slavkově

Slavkov u Brna, Jižní Morava
17.6.
30.8.
Wakeboarding a vodní lyžování v Jedovnicích

Wakeboarding a vodní lyžování v Jedovnicích

Jedovnice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí