Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Příroda
Velkou atrakcí zoo je "Dvoreček naší babičky" - imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. Chovají se zde velbloudi, lamy, koně, skotský náhorní skot, jaci domácí, zakrslí zebu, kozy, ovce, ale i hrabavá a vodní drůbež.

V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné Zoo. V současnosti zoopark chová na 500 zvířat v přibližně 110 druzích na ploše asi 4 ha. Historie zooparku začala roku 1965, kdy zde vznikla malá zoologická zahrad poblíž vyškovského zámku. V roce 2006 proběhla rozsáhlá rekonstrukce byly vystavěny nové výběhy pro domácí zvířata Afriky, Asie a Jižní Ameriky. V areálu bylo vybudováno dětské hřiště, venkovní terasa s občerstvením, restaurace a parkoviště.

Dalšími zajímavými zvířaty jsou lemur katanosál červený, mýval severní, psík mývalovitý, pštrosi dvouprstí, nanduové, dravci a sovy. Dále se tu chovají velbloudi jednohrbí i dvouhrbí, lamy, koně shirští, koně fjordští, tarpani i poníci, skot watussi, skotský náhorní skot, jaci domácí, zakrslí zebu, kozy, ovce a hrabavá i vodní drůbež, včetně jejich divokých předků.

Největší atrakcí se od roku 2006 stal nedaleký DinoPark. Je to unikátní zábavní park, kde uvidíte pod širým nebem sestavené scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech, 3D kino s příběhem mladého Apatosaura, paleontologické hřiště pro děti a naučnou stezku.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2016
24.3.
12.6.
Mudlům vstup povolen - výstava na zámku Slavkov

Mudlům vstup povolen - výstava na zámku Slavkov

Slavkov u Brna, Jižní Morava
24.3.
25.9.
 Slavkov – 600 let znakového privilegia

Slavkov – 600 let znakového privilegia

Slavkov u Brna, Jižní Morava
19.5.
31.7.
Výstava Co se děje v trávě

Výstava Co se děje v trávě

Slavkov u Brna, Jižní Morava
9.4.
24.9.
Festival Cave Beat 2016

Festival Cave Beat 2016

Blansko, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí