Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > SkiResort Černá hora - Pec

SkiResort Černá hora - Pec

Zimní sporty
Zalyžujte si v lyžařském areálu s moderní šestisedačkovou lanovkou s vyhříváním sedaček s názvem Hofmanky express a na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.
SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 41 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort tvoří 5 vzájemně propojených areálů v Janských Lázních, Černém Dole, Svobodě nad Úpou, Velké Úpě a Pecí pod Sněžkou.

Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality s mírnými sjezdovkami a zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavné tratě Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, nebo tratí s časomírou pro obří slalom a sjezd.

Jako jediný areál v Česku nabízí unikátní lyžařské propojení dvou největších areálů Černé hory (Janské Lázně) a Pece pod Sněžkou na lyžích a pomocí roleb SkiTour. Všech 5 areálů je navíc propojeno sítí skibusů. Ty obsluhují i večerní lyžování, které nabízí 4 z 5 areálů SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.
 • Černá hora (Janské Lázně) – Pec pod Sněžkou – na lyžích a rolbou – cca 25 minut
 • Černá hora (Janské Lázně) – Černý Důl – skibusem od Hofmanky Express – cca 10 minut
Terény pro sjezdové lyžování v Janských Lázních se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. Skiareál disponuje 8místnou kabinkovou lanovou dráhou. Jedná se o jedinou lanovku tohoto druhu v České republice. Nově se můžete svézt také moderní šestisedačkovou lanovkou s vyhříváním sedaček s názvem Hofmanky express. Lanovka měří 1 200 metrů a je nejrychlejší v Česku.

Sjezdové tratě areálu patří k nejdelším v Čechách, dosahující délky až 3 km. Hlavní sjezdové tratě (cca 80% z celkového počtu) jsou vybaveny zařízením na výrobu technického sněhu. Lyžařské terény jsou vhodné rovněž pro rodiny s dětmi, protože se v areálu nachází sjezdové tratě od "cvičných luk" až po náročné sjezdovky.

Pro běžkaře je pravidelně strojově upravováno 50 km tratí, sáňkaři mohou vyzkoušet 3,5 km dlouhou "Černohorskou sáňkařskou cestu".
 
Areál nabízí : 1x kabinková lanovka, 1x 6sedačková lanovka, 3x 4sedačková lanovka, 3x 3sedačková lanovka,  28x vleků, 3x pojezdový pás.
Počet km sjezdovek:                     41 km
Technický sníh:                                30 km
Počet km běžeckých tratí:          90 km
Modré sjezdovky:                          43%
Červené sjezdovky:                       54%      
Černé sjezdovky:                            3%

NEJVĚTŠÍ LYŽAŘSKÝ RESORT V ČESKU přináší NEJVÍCE NOVINEK
 • 41 km sjezdovek na 1 skipas
 • HOFMANKY EXPRESS – nová šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou, nejrychlejší v Česku (areál Černá hora, Janské Lázně)
 • ZAHRÁDKY EXPRESS – moderní odpojitelná čtyřsedačková lanovka (areál Pec pod Sněžkou)
 • 1,5 km nových sjezdovek (areál Černý Důl)
 • 2,5 km nově vybaveno zasněžováním (areál Černá hora, Pec p. Sn.)

ATRAKCE NA SJEZDOVKÁCH

 •Nejdelší a nejširší sjezdovky – až tříkilometrové sjezdovky nabízí areál Černá hora (Janské Lázně). Naopak za nejširší lze považovat sjezdovku Javor v Peci pod Sněžkou, kde najdete také Snowpark a Funpark s překážkami a skoky.
 
• Mírné sjezdovky a velký dětský park s pojezdovým pásem – ideálním areálem pro lyžařské začátečníky i rodiny s dětmi je areál Černý Důl, kde najdete široké a mírné sjezdovky, na které Vás vyvezou sedačkové lanovky. V Černém Dole je navíc možné navštívit i největší dětský park SkiResortu, kde je pojezdový pás, kotvičkový vlek a výukové pomůcky pro lepší zvládnutí prvních lyžařských lekcí. Druhým areálem s mírnými a kratšími sjezdovkami je Svoboda nad Úpou, kde máte díky dobré poloze sjezdovek přehled o všech lyžařích.
 
Funline – trať s klopenými zatáčkami a 8 metrů dlouhým tunelem – areál v Peci pod Sněžkou je jedním z mála míst v České republice, kde si můžete vyzkoušet trať s klopenými zatáčkami a tunelem. Atrakce, kterou najdete jen ve vybraných alpských střediscích, jsme loni otevřeli poprvé a ihned se stala nejoblíbenější sjezdovkou v areálu.
 
• Tratě obřího slalomu s časomírou – každý den stavíme slalomové tratě ve 3 z 5 areálů. U každé z tratí je časomíra pro přesné měření rychlosti. Vyzkoušet si závodní styl a poměřte si síly s přáteli na trati v areálu: Černá hora (Janské Lázně); Pec pod Sněžkou; Svoboda n.Ú.;
 
Tratě pro měření sjezdové rychlosti s časomírou – V Peci pod Sněžkou a v Černém Dole si můžete změřit i sjezdovou rychlost. V těchto areálech je k dispozici atrakce Top Speed (TS), která měří momentální dosaženou rychlost lyžaře.
 
• Večerní lyžování – SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabízí večerní lyžování na 7 osvětlených sjezdovkách, včetně té nejdelší v ČR – Protěže (1,6 km)
 
•Zázemí pro malé lyžaře blízko dětských lokalit – v budově horní stanice na Černé hoře najdete zázemí s restaurací, toaletami a dětským koutkem. Odpočinková zóna SkiRelax se nachází blízko dětské lokality s mírnými sjezdovkami Sport 1, 2. Dalším odpočinkovým místem je pak Hospůdka na Formánkách blízko dětských sjezdovek Formánek 1,2,3 v Janských Lázních za hotelem Lesní Dům.

Se skipasem SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC výhodněji:
 • Vyzkoušejte 3,5 km dlouhou Černohorskou sáňkařskou cestu, která vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní po trase tzv. Zvonkové cesty.
 •  Užijte si relaxaci v termálním bazénu v Aquacentru v Janských Lázních – sleva 20% 
 • Zaplavte si v krytém bazénu v Trutnově, který nabízí 25 m dlouhý bazén, dětský bazén, skokanské můstky, saunu, vířivku, solárium i fitness - sleva 20%
 •  Podívejte se, co dělají exotická zvířata v zimě – navštivte ZOO Dvůr Králové - sleva 20% 
 • Užijte si adrenalin při jízdě na bobové dráze v Relaxparku v Peci pod Sněžkou – 1x jízda zdarma
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 5. 2016
30.4.
31.5.
Baldův svět v květnovém provozu

Baldův svět v květnovém provozu

Mladé Buky, Krkonoše a Podkrkonoší
4.6.
Zahájení lázeňské sezony Janské Lázně 2016

Zahájení lázeňské sezony Janské Lázně 2016

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
2.7.
9.7.
Prázdninové pobyty pro prarodiče s vnoučaty

Prázdninové pobyty pro prarodiče s vnoučaty

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
29.5.
Koncert Františka Nedvěda v kolonádě

Koncert Františka Nedvěda v kolonádě

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
První cyklistická naučná stezka v Krkonoších

První cyklistická naučná stezka v Krkonoších

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Secesní lázeňská kolonáda v Janských Lázních

Secesní lázeňská kolonáda v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Luční dům v Janských Lázních

Hotel Luční dům v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Penzion Flóra v Janských Lázních

Penzion Flóra v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Privat 308 v Janských Lázních

Privat 308 v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Chata Alenka v Janských Lázních

Chata Alenka v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší