Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Richard Adam Gallery v Brně - galerie současného umění

Richard Adam Gallery v Brně - galerie současného umění

Kultura
Po deseti letech opouští Adam Gallery (AG) prostory bývalé strojírny a předává štafetu dalšímu brněnskému investorovi a milovníku umění - Igoru Faitovi. Fait Gallery otevře v březnu 2016.
Nový tým Fait Gallery převezme někdejší tovární halu od ledna, na začátek roku plánuje renovaci. Součástí Fait Gallery se nově stane funkční kavárna, dílna pro umělce a prodejna knih. Koncem března 2016 se galerie znovu otevře výstavou Kateřiny Vincourové, Jiřího Franty s Davidem Böhmem a Ewy a Jacka Dorozsenkových. Fait Gallery si v nových prostorách zachová své zaměření na celé spektrum výtvarného umění 20. a 21. století.

Richard Adam Gallery Brno je non-profit galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů.

Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman atd.), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další).

Na ploše více jak 3000 m, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro specielní výstavní projekty.

Galerie je situována cca 10 minut chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 12. 2016
1.1.
31.12.
Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Brno, Jižní Morava
1.1.
30.12.
Jednodenní výlet do Moravského Krasu

Jednodenní výlet do Moravského Krasu

Brno, Jižní Morava
1.1.
30.12.
Jednodenní výlet do Třebíče

Jednodenní výlet do Třebíče

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí