Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Richard Adam Gallery v Brně - galerie současného umění

Richard Adam Gallery v Brně - galerie současného umění

Kultura
Po deseti letech opouští Adam Gallery (AG) prostory bývalé strojírny a předává štafetu dalšímu brněnskému investorovi a milovníku umění - Igoru Faitovi. Fait Gallery otevře v březnu 2016.
Nový tým Fait Gallery převezme někdejší tovární halu od ledna, na začátek roku plánuje renovaci. Součástí Fait Gallery se nově stane funkční kavárna, dílna pro umělce a prodejna knih. Koncem března 2016 se galerie znovu otevře výstavou Kateřiny Vincourové, Jiřího Franty s Davidem Böhmem a Ewy a Jacka Dorozsenkových. Fait Gallery si v nových prostorách zachová své zaměření na celé spektrum výtvarného umění 20. a 21. století.

Richard Adam Gallery Brno je non-profit galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů.

Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman atd.), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další).

Na ploše více jak 3000 m, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro specielní výstavní projekty.

Galerie je situována cca 10 minut chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 10. 2016
1.4.
30.10.
Jednodenní výlet - Lednicko-Valtický areál

Jednodenní výlet - Lednicko-Valtický areál

Brno, Jižní Morava
1.1.
31.12.
Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Jednodenní výlet - Slavkov u Brna

Brno, Jižní Morava
1.4.
30.10.
Jednodenní výlet  do Telče a Třebíče

Jednodenní výlet do Telče a Třebíče

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí