Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinice Salabka v Praze Tróji

Vinice Salabka v Praze Tróji

Gurmánská turistika
I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze - Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.

Vinice Salabka, o níž jsou první zmínky již v roce 1226, je svou polohou ideálním místem pro pěstování vinné révy. Své jméno dostala po Janu Kašparu Salabovi, který ji založil v roce 1769. Později byla vinice zrušena a dlouhá léta se nevyužívala. Její obnova a vysázení nové vinné révy nastalo až v roce 1955. Dodnes se zachovalo několik řádek původních keřů Ryzlinku rýnského. Zajímavostí také je, že oblast Salabka byla v roce 1982 zapsána jako přírodní chráněné území.

Od roku 2005 o ni pečuje nájemce ing. Lubomír Bílík, který sám víno přímo ve vinici i vyrábí, stáčí a barikuje. Na vinici o rozloze čtyř hektarů pěstuje devět odrůd bílých a červených vín. Mimo Ryzlinku rýnského zde pěstuje Ryzlink vlašský, Frankovka i Neronet. K jeho specialitám patří Pinot blanc a Pinot noir, které procházejí barikovým obdobím - zráním v dubových sudech. Vinice Salabka Troja produkuje výtečná vína, která naleznete v předních pražských hotelech a restauracích.

Pro individuální klientelu jsou připraveny zážitkové degustace přímo na vinici Salabka. Každý měsíc je zde možnost účastnit se degustace vín z produkce vinařství Salabka. Ochutnáte nová vína, která teprve budou do sortimentu zařazena, tak i vína, která jsou již aktuálně k dispozici.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2017
6.1.
18.3.
Džungle, která nespí

Džungle, která nespí

Praha, Praha
1.11.
31.3.
Zimní komentovaná krmení v zoo Praha

Zimní komentovaná krmení v zoo Praha

Praha 7, Praha
11.12.
26.3.
Marie Fischerová–Kvěchová známá i neznámá

Marie Fischerová–Kvěchová známá i neznámá

Roztoky, Střední Čechy
25.2.
17.4.
Matějská pouť 2017 v Praze

Matějská pouť 2017 v Praze

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí