Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Gurmánská turistika
Vinařství Mikrosvín Mikulov se řadí k prestižním butikovým vinařstvím, jehož největším pokladem jsou viniční tratě v těch nejšpičkovějších lokalitách mikulovské podoblasti. Naše prestižní vína můžete ochutnat v naší nově zrekonstruované degustační místnosti v Dolních Dunajovicích.
Filozofie pěstování révy vinné je založená na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů. Půdy, kde se nachází vinohrady vinařství Mikrosvín Mikulov jsou s vyšším obsahem vápníku s vyšší skeletovitostí a to dodává těmto vínům jedinečnost a výrazně odlišný charakter pálavského terroir. Opravdu výjimečné polohy můžete hledat v obci Perná, kde se  na špičkových vinicích pěstují nejdůležitější „pálavské“ odrůdy. Veškerý hroznový materiál je ve vhodný čas šetrně sbírán a dopravován do sklepů k dalšímu zpracování. Je nutné v dnešní době podotknout, že nejlepší hrozny jsou sklízeny ručně! Další vinice tohoto vinařství se nachází v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov.

Vinařství Mikrosvín Mikulov otevřelo degustační místnost v Dolních Dunajovicích. Ochutnáte zde 20 druhů vín, posedíte v příjemné chládku, s překrásným výhledem na Pálavu. Sklep je od května do října otevřen denně od pondělí do pátku.

V degustační místnosti je pro vás připraven:
  • Široký sortiment predikátních vín
  • Řízené degustace
  • Firemní večírky a rodinné oslavy “na klíč”
  • Zajímavé akce a soutěže spojené vínem
  • Domácí limonády z našich bylinek
  • Domácí záviny sladké či slané dle denní nabídky
  • Paniny tousty
  • Delikátní paštiky z Bezchlebovi rodinné konzervárny
Samozřejmostí je také výborná káva, kterou si můžete vychutnat například na našem venkovním posezení s dechberoucím výhledem na reliéf Pálavy. Pro vaše ratolesti máme připraveny omalovánky. Neváhejte a přijeďte nasát klid a pohodu Pálavského kraje.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2018
1.7.
31.8.
Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Noční prohlídky zámku Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
20.7.
22.7.
Festival národů Podyjí

Festival národů Podyjí

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí