Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Švejk Restaurant v Telči

Švejk Restaurant v Telči

Gurmánská turistika
Švejk restaurant v Telči se nachází v historických prostorách provozních budov telčského zámku. Objekt byl vybudován Zachariášem z Hradce již v roce 1554. Po dlouhou dobu tyto prostory sloužily jako provozní sklady a sklepní místnosti.
Host, který vstoupí do nového Švejk restaurantu Na Zámecké, má pocit, jako by zde „švejkovna“ byla odjakživa. Interiér zcela harmonizuje s vnitřní dispozicí objektu. Klenuté stropy dokonale ladí s dřevěnou podlahou, masivním dřevěným nábytkem a obložením stěn. Interiér doplňují barevné okenní vitráže a všudypřítomná tvář dobrého vojáka Švejka od Josefa Lady.

Hosté si mohou vybrat z pěti značek piva. Vedle ležáku Pilsner Urquell jsou na čepu i Velkopopovický Kozel Tmavý, výčepní světlý Gambrinus a také speciální, silné polotmavé pivo Master. Nechybí ani nealkoholické pivo Birell. Pivo je tu vynikající a správně ošetřené - ve Švejk restaurantu Na Zámecké jsou sudy s pivem skladovány v historických sklepních místnostech se stálou teplotou.

Specialitou je Haškův guláš připravený z hovězí svíčkové a podávaný s bramboráčky. Hosté, kteří si vychutnávají pivo v letní zahrádce, mají jedinečný výhled na nádherné telčské náměstí. Celková kapacita restaurace je cca 95 míst. Nechybí ani salonek, který je umístěn v kruhové místnosti rohové věže. Ke kulatému stolu se vejde 8 hostů. Vedle vstupu do salonku je zajímavý interiérový prvek – do zdi zasazená kamenná kašna. Dispoziční možnosti budovy rozhodly o tom, že v Telči jsou vlastně hospody dvě, každá s vlastním výčepem. Jedna kuřácká a druhá nekuřácká. Hospody jsou odděleny kuchyní, která připravuje především jídla klasické české kuchyně.

Koncept Švejk restaurantů je originální český projekt a mezi českými franchisingovými projekty má výlučné postavení. Od roku 1997 bylo v České republice otevřeno již 44 Švejk restaurantů.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 5. 2017
16.5.
18.6.
Modely hudebních nástrojů

Modely hudebních nástrojů

Jihlava, Vysočina
1.4.
31.10.
Dráteníkův rok

Dráteníkův rok

Telč, Vysočina
1.4.
31.10.
Pyšná princezna na zámku Telč

Pyšná princezna na zámku Telč

Telč, Vysočina
17.6.
Hrůza na zámku

Hrůza na zámku

Telč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí