Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Letní sporty
Zábavu pro všechny věkové kategorie, ale také poučení a informace o přírodě Šumavy, nabízí zážitková stezka lesních her v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách.
Zážitkovou stezku lesních her připravil v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u informačního střediska v Kašperských Horách Národní park Šumava. Aby tvůrci nenarušili jedinečnost prostředí, které je domovem mnoha druhů ptáků i jiných živočichů, nezasahovali do jeho přirozené struktury a jenom ho doplnili právě o novou stezku. Návštěvníci zde naleznou celkem 12 stanovišť se základními informacemi o fauně a flóře Šumavy.

Při různých doprovodných hrách si na své přijdou všichni - malým dětem jsou určeny jednoduché úkoly, pohybové a přemýšlivé tu jsou pro ty větší. Při složitějších úkolech se ale nebudou nudit ani ti, kteří už o šumavské přírodě něco vědí. Díky krásným obrázkům pana Procházky a zručnosti zaměstnanců truhlářské dílny národního parku nahlédnete do rozmanitosti a tajů života v šumavské přírodě. Na každém panelu najdete informace k různým úkolům, které vás cestou čekají. Protože je stezka určena pro všechny věkové skupiny od malých dětí až po seniory, odpovídá tomu i struktura jednotlivých prvků a her. Najdete zde jednoduché úkoly pro malé děti, pohybové pro ty větší, přemýšlivé pro moudré hlavičky i těžší zadání pro ty, kteří již o šumavské přírodě něco vědí. Podle okousaných šišek pod stromy můžete zjistit, které zvíře zde pobývalo a hodovalo, stejné informace nám zanechá i trus, který tam po nich zůstal. Ze stop a stopních drah zvířátek pak můžeme číst celé příběhy, které se v přírodě každý den odehrávají. Úžasné stavební schopnosti nám předvádějí každoročně ptáci při stavbě svých hnízd. My si zde ukážeme některá z nich a naučíme se, které druhy v nich bydlí. Všichni víme, že žabka vyroste z malého vajíčka, ale poznáte, jestli je v tůňce zanechala ropucha nebo skokan? Má něco společného velký divočák a malý mravenec? A vyroste z různých housenek stejný motýl? To je jen malá ukázka z témat, otázek a úkolů, které vás zde čekají. Díky nově získaným vědomostem už pro vás při procházce přírodou nezůstane mnoho tajemství utajených.

Veškeré vybavení stezky je samozřejmě stylové – tedy z přírodních materiálů. Odpočinkovou částí areálu je prostor u altánu v jeho dolní části, kde mohou návštěvníci relaxovat nebo prozkoumávat nový vrbový tunel. Tady si můžete vyzkoušet své smysly na hmatové stezce.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019
1.6.
30.9.
Komentované prohlídky Kašperských Hor s průvodcem

Komentované prohlídky Kašperských Hor s průvodcem

Kašperské Hory, Šumava
1.8.
31.10.
Zdeněk Burian - Malíř ztraceného času

Zdeněk Burian - Malíř ztraceného času

Žihobce, Šumava
20.4.
31.12.
Šaty ze šatníku kněžny Káči

Šaty ze šatníku kněžny Káči

Sušice, Šumava
6.5.
29.9.
Výstava Na plný plyn

Výstava Na plný plyn

Sušice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí