Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Průvodce krajinou a přírodou Šumavy

Průvodce krajinou a přírodou Šumavy

Zážitky
Pojďte si nechat ukázat Šumavu od lidí, kteří ji znají nejlépe, protože zde žijí, vyrostli tu nebo se na Šumavě dokonce i narodili. Průvodci Šumavou vás zavedou na zajímavá místa, o kterých se běžný návštěvník ani nedozví.
Vyzkoušet si je můžete při některé z termínovaných akcí Národního parku Šumava během léta nebo se můžete domluvit individuálně na poznávacím výletu, ať již pro malou skupinu (rodinu) nebo pro zájezd autobusem – pomoc s organizací programu. růvodce krajinou a přírodou Šumavy vám pomůže objevovat Šumavu z nového úhlu pohledu - zaostřeno na přírodu, zvířata a rostliny, na její obyvatele se svou historií a kulturou.

Průvodce krajinou a přírodou vysvětluje vztahy v přírodě a dává porozumět vzájemné interakci člověka s přírodou. Cílem školení průvodců bylo vytvořit fungující síť lidí na Šumavě, které můžete oslovit a objednat si jako místně znalé průvodce po příjezdu do šumavského regionu. Průvodci Šumavou obohacují regionální nabídku služeb v cestovním ruchu. Kontakty na průvodce včetně jejich nabídky můžete získat také v regionálních informačních střediscích, v propagačních materiálech a na samostatných internetových stránkách šumavských průvodců.
 
  • Profesionální průvodce je schopen navrhnout vám poznávací výlet anebo celý pobyt na Šumavě na míru podle vašeho přání.
  • Místní průvodce vám nabídne kvalitní poznávací výlet v místě svého působení.
  • Vodácký průvodce poskytuje služby při splouvání řek na Šumavě, které je pro tento účel povolené.
  • Průvodce divočinou je speciálně vyškolený průvodce za poznáním divoké přírody Šumavy, který provádí mj. v rámci projektu "Průvodci divočinou".
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 9. 2018
29.9.
Den architektury na Vimperku

Den architektury na Vimperku

Vimperk, Šumava
21.4.
3.11.
Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Volyně, Jižní Čechy
28.4.
29.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí