Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Plynárenské muzeum v Praze

Plynárenské muzeum v Praze

Kultura
V historické budově areálu Pražské plynárenské v Praze 4-Michli najdete Plynárenské muzeum. Prohlídka expozice je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro zájemce z řad odborníků.
Návštěvníci se seznámí s počátky a vývojem plynárenství, prohlédnou si modely výrobních zařízení a plynojemů, staré plynoměry, sbírku plynových spotřebičů a další zajímavosti.

Muzeum je rozděleno do dvou částí. V první z nich je pro návštěvníky připravený program, týkající se vývoje plynárenství na území České republiky. Druhá část je věnována technických komponentům. Prohlédnout si zde můžete několik sekcí. Jedná se o části, jako například výroba svítiplynu a těžba zemního plynu, uskladnění plynu, doprava, dále o sekce s názvem rozvod a regulace plynu, nechybí ani měření tlaku, teploty a objemu plynu a na závěr návštěvníky očekávaná část expozice použití plynu. Součástí výstavy je mimo jiné model plynárny Michle z roku 1937.

Termín návštěvy muzea je třeba předem dohodnout na telefonních číslech 267 172 482 a 267 172 616, případně písemně na adrese Pražská plynárenská, a.s., U Plynárny 500, 145 08 Praha 4. Vstup do muzea je volný, pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí je zajištěn bezbariérový přístup.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 9. 2016
5.9.
2.10.
Steve McCurry - Photographer

Steve McCurry - Photographer

Praha 1, Praha
30.6.
31.12.
Současný život na Nové Guineji

Současný život na Nové Guineji

Praha 1, Praha
22.9.
15.10.
Vzpomínky na sočskou frontu

Vzpomínky na sočskou frontu

Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí