Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Plavba po Mušovské nádrži lodí Věstonická Venuše

Plavba po Mušovské nádrži lodí Věstonická Venuše

Zážitky
Přijeďte si užít romantickou plavbu po hladině přehrady Nové Mlýny v bezprostřední blízkosti CHKO Pálava. Přímo z paluby lodě Věstonická Venuše můžete pozorovat nádhernou krajinu rozprostírající se pod bělostnými hřebeny Pavlovských vápencových vrchů.

Není v České republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou jako krajina kolem novomlýnských nádrží. Vybrat si můžete okružní plavbu z Pasohlávek, přeplavit se i se svým kolem mezi Pasohlávkami a Brodem nad Dyjí, nebo si dopřát noční plavbu se sklenkou dobrého vína.

Loď kotví v domovském přístavu v autokempu ATC Merkur Pasohlávky, odkud se vyjíždí na okružní plavbu po Mušovském jezeře. Třikrát denně také zajíždí až do vzdáleného Brodu nad Dyjí na opačné straně jezera.

Loď Věstonická Venuše byla vyrobena v roce 1963 v loděnicích VEB ve městě Laubegast v Německu. Až do roku 1999 jezdila jako přívoz na řece Labi v německém městě Pirna. Poté sloužila pod jménem Renata jako vyhlídková loď pro turisty na řece Vltavě v Praze. Od roku 2002 jezdí na Mušovské nádrži vodního díla Nové Mlýny. Loď je ocelová a 15 metrů dlouhá.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 12. 2016
27.5.
Přes 3 Sklepy

Přes 3 Sklepy

Pavlov, Jižní Morava
25.3.
Jarní vinařská stezka v Pavlově

Jarní vinařská stezka v Pavlově

Pavlov, Jižní Morava
23.9.
Vinařská stezka Pavlov 2017

Vinařská stezka Pavlov 2017

Pavlov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí