Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Starobrno - pivo s moravským srdcem

Pivovar Starobrno - pivo s moravským srdcem

Gurmánská turistika
Starobrno má v současnosti výsadní postavení na jižní Moravě a přestože opravdové začátky pivovaru je těžké určit, sahají zřejmě až do 14. století.
Pivovar Starobrno stojí na Starém Brně již 140 let a ačkoliv jde o moderní pivovar, zachovává tradiční výrobní postupy, doplněné inovacemi a moderními technologiemi. V provozu je zde nová varna a přímo v areálu funguje i linka na výrobu a stáčení piva do 1,5 litrových Maxilahví – obalů ze speciálního plastu, vyvinutých speciálně pro pivo. Díky ní i díky stálému zájmu konzumentů o piva vařená v pivovaru na Mendlově náměstí dle tradičních receptur z vybraných odrůd českého chmele a moravského ječmenného sladu, se v pivovaru Starobrno ročně vaří více než milion hektolitrů piva.

Z pivovaru Starobrno můžete ochutnat tradiční výčepní piva (Tradiční, Černé, Řezák), Ležák, pivní speciál Baron Trenck, nefiltrovanou kvasnicovou třináctku a unikátní speciály Zelené pivo (které se čepuje na zelený čtvrtek) a Modrou Kometu. Velké oblibě se mezi spotřebiteli těší jedenáctistupňové Medium.

Pivovarskou restauraci Starobrno tvoří komplex pivnice společně s restaurací, další restaurace, velké terasy, kavárny a stylového Heineken baru. Nalézt ji můžete na Mendlově náměstí nedaleko brněnského výstaviště a návštěvy jistě nebudete litovat. Exkurze probíhají ve dnech po – čt od 8.00 do 17.30 hod. pouze pro předem objednané skupiny. Minimální počet návštěvníků ve skupině je 5, maximální pak 25. O víkendu je možné zúčastnit se exkurzí bez předchozího objednání. Jednotlivci mohou přijít na vrátnici v sobotu v 11 nebo 13 hodin, v neděli ve 14 a 15 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2017
21.1.
19.3.
Slavní detektivové na stopě zločinu

Slavní detektivové na stopě zločinu

Brno, Jižní Morava
11.10.
28.2.
Velká ABC výstava ve VIDA!

Velká ABC výstava ve VIDA!

Brno, Jižní Morava
2.2.
2.4.
Vasarely na Špilberku

Vasarely na Špilberku

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí