Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Okružní plavba na Lipenské přehradě

Okružní plavba na Lipenské přehradě

Zážitky
Lipenská přehrada nabízí v letním období možnost prohlédnout si její krásy z paluby výletní lodi. Od roku 2012 pluje po přehradě nová velká výletní loď – Adalbert Stifter. Další dva parníky zastávají funkci zastávkové dopravy.
Po dvaceti letech se na přehradu vrátila zastávková doprava a výletní lodě tak spojují oba konce přehrady. Jezdí několikrát denně (záleží na vybraném okruhu) - cesta z jedné zastávky do druhé vyjde přibližně na 90 korun. První loď vyjíždí přímo z Lipna nad Vltavou, druhá z Horní Plané. Na cestě jsou 3 zastávky. Celá jízda trvá hodinu a půl.

Vybrat si lze zde dvou okruhů:
 
  • Okruh "Jih": Loď Adalbert Stifter, vyjíždí z Lipna n. Vlt., zastaví ve Frymburku, jede na velký okruh, opět zastaví ve Frymburku a vrací se zpět do Lipna n. Vlt. Na požádání vám posádka lodi zastaví i v Přední Výtoni.
  • Okruh "Sever": loď Vltava, vyjíždí z Horní Plané do Černé a zpět. Na okruhu již se konají 4 plavby denně v hlavní sezóně, ve vedlejší sezóně na objednávku.
Na okruhu Jih vás proveze výletní loď Adalbert Stifter pojmenovaná po šumavském spisovateli a malíři. Během plavby na vás čeká pojednání o Lipenské přehradě i možnost občerstvení v lodním baru. Na okruhu sever jezdí loď Vltava.

Dopřát si můžete také oblíbené večerní plavby. V hlavní sezóně (4.7.-1.9.) se konají každé úterý, ve vedlejší (14.4.-3.7. a 2.9.-17.11.) se plavby pořádají pouze na objednávku od 30 osob. Pro velkou oblíbenost doporučujeme jejich rezervaci i v letním období.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 10. 2017
25.5.
31.10.
Letní poštovní detektivka

Letní poštovní detektivka

Vyšší Brod, Šumava
12.4.
29.10.
Výstavy Osudy a dílo

Výstavy Osudy a dílo

Český Krumlov, Jižní Čechy
20.10.
30.11.
Festival vína Český Krumlov

Festival vína Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí