Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Okružní plavba na Lipenské přehradě

Okružní plavba na Lipenské přehradě

Zážitky
Lipenská přehrada nabízí v letním období možnost prohlédnout si její krásy z paluby výletní lodi. Od roku 2012 pluje po přehradě nová velká výletní loď – Adalbert Stifter. Další dva parníky zastávají funkci zastávkové dopravy.
Po dvaceti letech se na přehradu vrátila zastávková doprava a výletní lodě tak spojují oba konce přehrady. Jezdí několikrát denně (záleží na vybraném okruhu) - cesta z jedné zastávky do druhé vyjde přibližně na 90 korun. První loď vyjíždí přímo z Lipna nad Vltavou, druhá z Horní Plané. Na cestě jsou 3 zastávky. Celá jízda trvá hodinu a půl.

Vybrat si lze zde dvou okruhů:
 
  • Okruh "Jih": Loď Adalbert Stifter, vyjíždí z Lipna n. Vlt., zastaví ve Frymburku, jede na velký okruh, opět zastaví ve Frymburku a vrací se zpět do Lipna n. Vlt. Na požádání vám posádka lodi zastaví i v Přední Výtoni.
  • Okruh "Sever": loď Vltava, vyjíždí z Horní Plané do Černé a zpět. Na okruhu již se konají 4 plavby denně v hlavní sezóně, ve vedlejší sezóně na objednávku.
Na okruhu Jih vás proveze výletní loď Adalbert Stifter pojmenovaná po šumavském spisovateli a malíři. Během plavby na vás čeká pojednání o Lipenské přehradě i možnost občerstvení v lodním baru. Na okruhu sever jezdí loď Vltava.

Dopřát si můžete také oblíbené večerní plavby. V hlavní sezóně (4.7.-1.9.) se konají každé úterý, ve vedlejší (14.4.-3.7. a 2.9.-17.11.) se plavby pořádají pouze na objednávku od 30 osob. Pro velkou oblíbenost doporučujeme jejich rezervaci i v letním období.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2017
21.1.
Just Ride! Winter 2017 na Lipně

Just Ride! Winter 2017 na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava
28.1.
29.1.
Český pohár ve snowboardcrossu ve Skiareálu Lipno

Český pohár ve snowboardcrossu ve Skiareálu Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
4.2.
Snowboard banked slalom Lipno 2017

Snowboard banked slalom Lipno 2017

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí