Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Okružní plavby výletní lodí na Lipně

Okružní plavby výletní lodí na Lipně

Zážitky
Prohlédněte si lipenské jezero z jinné perspektivy. Loď "Adalbert Stifter" zajišťuje okružní plavby v jižní části jezera - Lipno nad Vltavou - Frymburk a návrat zpět. Loď "Vltava" pořádá plavby v severní části jezera - Horní Planá - Černá v Pošumaví a návrat zpět.
Po dvaceti letech se na přehradu vrátila zastávková doprava a výletní lodě tak spojují oba konce přehrady. Jezdí několikrát denně (záleží na vybraném okruhu) - cesta z jedné zastávky do druhé vyjde přibližně na 90 korun. První loď vyjíždí přímo z Lipna nad Vltavou, druhá z Horní Plané. Na cestě jsou 3 zastávky. Celá jízda trvá hodinu a padesát minut. 

Vybrat si lze zde dvou okruhů:
 
  • Okruh "Jih": Loď Adalbert Stifter, vyjíždí z Lipna n. Vlt., zastaví ve Frymburku, jede na velký okruh, opět zastaví ve Frymburku a vrací se zpět do Lipna n. Vlt. V červenci až srpnu se tyto plavby pořádají pravidelně 3 krát denně, ve vedlejší sezoně na objednávku.
  • Okruh "Sever": loď Vltava, vyjíždí z Horní Plané do Černé v Pošumaví, dále na okruh, opět zastaví v Černé v Pošumaví a zpět do Horní Plané. V červenci až srpnu se tyto plavby pořádají pravidelně 3 krát denně, ve vedlejší sezoně na objednávku. V jednom dni v týdnu pluje tato loď přes celé jezero, z Horní Plané do Lipna nad Vltavou.  
Na okruhu Jih vás proveze výletní loď Adalbert Stifter pojmenovaná po šumavském spisovateli a malíři. Během plavby na vás čeká pojednání o Lipenské přehradě i možnost občerstvení v lodním baru. Na okruhu sever jezdí loď Vltava.

Dopřát si můžete také oblíbené večerní plavby. V hlavní sezóně (4.7.-1.9.) se tyto pořádají 1 krát týdně. Pro velkou oblíbenost doporučujeme jejich rezervaci.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2018
18.8.
26.8.
Lipno Sport Fest 2018

Lipno Sport Fest 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
10.2.
11.2.
Kramolínský obřák

Kramolínský obřák

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí