Obec Kraborovice a část Úhrov

Památky
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 2,5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 2,5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 2,5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 2,5/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 2,5/5. Hodnoceno: 2x.
Zdarma
Pozvání do malé vesničky na Vysočině, která může svým návštěvníkům nabídnout mnoho zajímavého včetně památek, jako např. malý zámek s kaplí Povýšení sv. Kříže, dvoupatrovou sýpku nebo kapli sv. Antonína Paduánského.
Malebná osada Úhrov v povědomí setrvává díky smíru, který zde v roce 1469 po bitvě u nedalekého Vilémova uzavřel český král Jiří z Poděbrad a král uherský Matyáš Korvín. Na tento akt upomíná Úhrovská lípa, památný strom, jehož torzo je stále dochováno. Obec je rovněž bohatá na barokní památky, patří mezi ně malý zámek s kaplí Povýšení sv. Kříže, dvoupatrová sýpka, kaple sv. Antonína Paduánského. Veškeré stavby obklopují vzrostlé stromy a přirozeně tak zapadají do okolního prostředí.

Podrobné informace o historii navštíveného místa zprostředkuje návštěva informačního střediska v obci, které je snadno dosažitelné a samoobslužné. Pro malé návštěvníky je zajisté lákavou atrakcí replika středověkého hradiště, nachází se na severovýchodním okraji Úhrova a nabízí vyhlídku na přírodní park Doubrava a hřeben Železných hor.

V období červen až září je možné na zpáteční cestě učinit ještě zastávku v Kraborovicích a prohlédnout si venkovské muzeum v prvním patře bývalé školy. Čekají tam na vás exponáty vztahující se k životu na vsi. (kontakt: František Sojka – tel.: 723 036 648)
Zobrazit celý popis >Provozovatel

Obec Kraborovïce a část Úhrov

Kraborovice 21
Golčův Jeníkov
582 82 Kraborovice
Tel.:
+420 569 449 214
WWW:
www.kraborovice.e...
GPS:
49,475900 15,342500
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Kraborovice
 
Kategorie:
Památky, Zážitky, Letní sporty, Příroda

Vstupné

Cena: zdarma
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 

Naposledy změněno: 20. 3. 2012

Akce v okolí (2) Zobrazit vše >


V okolí najdete (31)