Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum techniky Telč

Muzeum techniky Telč

Kultura
V historickém objektu bývalé parní pily nedaleko centrálního parkoviště v Telči naleznete sbírku historické techniky. V muzeu můžete obdivovat historické automobily, motocykly, bicykly, rádia, telefony, kamna, elektropřístroje, nábytek, hasičskou techniku a sbírku stabilních motorů.
V muzeu naleznete kromě samotných automobilů a motocyklů také expozici historické automobilní dílny s dobovými nástroji. Velkou atrakcí na nádvoří muzea je buldozer Stalinec S 100, který je zaparkován pár metrů za vstupní branou.

Významnou část sbírky tvoří kočárky pro děti včetně starých panenek a hraček. V další expozici nahlédnete do staré kuchyně a ševcovsko-krejčovské dílny. Nejednoho návštěvníka zamrazí při pohledu do interiéru zubařské ordinace s historickým křeslem s vrtačkou na šlapání. Vše je navíc doplněno o věci denní potřeby našich babiček, včetně funkčního klavíru (křídla).

Samo umístění muzea v hale pily je pro návštěvníka zážitkem. Takto zachovaných a opravených industriálních památek není v regionu mnoho. Pila byla postavena v roce 1873 a jejím zakladatelem byl Leopold Podstatzky – Lichtenstein. Součástí pily býval dříve ohromný parní stroj, který sloužil k pohonu katru. Ještě dnes jsou patrné olejové skvrny na krovech střešní konstrukce.

Celá expozice je na ploše 900 m2. Muzeum se nachází 100 m od centrálního parkoviště a 10 minut od náměstí Zachariáše z Hradce. V prostorách muzea je pro návštěvníky vyhrazeno bezplatné parkoviště.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2017
1.4.
31.12.
Pyšná princezna na zámku Telč

Pyšná princezna na zámku Telč

Telč, Vysočina
17.12.
18.12.
Živý betlém na zámku v Telči

Živý betlém na zámku v Telči

Telč, Vysočina
27.12.
30.12.
Vánoční prázdniny v Telči

Vánoční prázdniny v Telči

Telč, Vysočina
4.12.
22.12.
Ježíškova pošta Třešť

Ježíškova pošta Třešť

Třešť, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí