Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Kultura
Ve vodárně se seznámíte s chemickou úpravou říční vody a navštívíte vodárenskou věž. Otevřeno je pouze po předchozím objednání.

Návštěvníci v Muzeu pražského vodárenství a vodárně Podolí mohou obdivovat velmi cenné sbírky různých druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů, unikátní sbírku vodoměrů a další historické přístroje a nástroje. Mohou vidět i čerpací stanici surové vltavské vody.

Interiér filtrační stanice je od výstavních prostor oddělen skleněnou stěnou a tak se návštěvníkům naskytne neuvěřitelný výhled do Engelovy "katedrály" s filtry. Celá expozice zachovává chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od prvních soukromých vodovodů z 12. století, přes vltavské vodárny renesančního období a vodárenské snahy konce 19. století, až po současné zásobování hl. m. Prahy vodou.

Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a řada dalších exponátů. Trojrozměrné předměty doplňuje řada kopií unikátního a dosud nevystavovaného archivního materiálu a množství historických fotografií. Velmi cenné jsou sbírky druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů a další historických přístrojů a nástrojů. Samostatně je prezentována unikátní sbírka vodoměrů.

Na prohlídku je možné se objednat přes stránky společnosti Ticketstream.

V roce 2015 proběhnou prohlídky v těchto termínech: 
Čtvrtek: 13.00 hod., 15.00 a 17.00 hodin projednotlivce i skupiny (max. 20 osob)

Sobota: druhou sobotu v měsíci, tj. 14. únor, 14. březen, 11. duben, 9. květen, 13. červen, 11. červenec, 8. srpen, 12. září, 10. říjen, 14. listopad, 12. prosinec; vždy v 11.00 hod. a 13.00 hod. pro jednotlivce i skupiny. Pravidelně se v Muzeu pražského vodárenství konají i Dny otevřených dveří na jaře, kdy se slaví Světový den vody a na podzim.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2017
26.5.
28.5.
Prague Food Festival 2017

Prague Food Festival 2017

Praha 2, Praha
3.3.
28.5.
Universal Hospitality 2

Universal Hospitality 2

Praha 5, Praha
1.1.
31.12.
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí