Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum města Tišnova

Muzeum města Tišnova

Kultura
V květnu 2011 bylo otevřeno nové muzeum města Tišnova, které sídlí v nově zrekonstruovaném měšťanském barokním domě. Svým návštěvníkům nabízí ke zhlédnutí stálou expozici věnovanou historii a přírodě Tišnova i okolí, krátkodobé výstavy, přednášky a koncerty.
Nové muzeum města Tišnova sídlí v nově zrekonstruovaném měšťanském barokním domě, který během své bohaté historie sloužil jako zájezdní hostinec, pivovar, koželužna, dům starosty, ale i štáb nacistů. Svým návštěvníkům nabízí ke zhlédnutí stálou expozici věnovanou historii a přírodě Tišnova a okolí, krátkodobé výstavy, přednášky a koncerty. Při přípravě expozic využilo vedení města i spolupráce s blízkým Podhoráckým muzeem v Předklášteří u Tišnova, které Tišnovským poskytlo pro novou expozici některé ze svých exponátů. První část muzea je přírodovědná, další historická, kde uvidíte exponátky od těch prehistorických až po současnost.

Müllerův dům neposkytuje přístřeší jen novému muzeu, v jeho zdech vznikla i literární kavárna, ve které si hosté mohou vychutnat vynikající kávu, zmrzlinu a zákusky pod barokní klenbou. V kavárně je stálé připojení wifi. Do všech prostor muzea je také bezbariérový přítup.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 2. 2017
28.4.
30.4.
Mezinárodní expozice minerálů v Tišnově 2017

Mezinárodní expozice minerálů v Tišnově 2017

Tišnov, Jižní Morava
11.8.
12.8.
Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

Veverská Bítýška, Jižní Morava
2.1.
15.3.
Bruslení na Brněnské přehradě

Bruslení na Brněnské přehradě

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí