Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum kostek a obchod Lega v Kutné Hoře

Muzeum kostek a obchod Lega v Kutné Hoře

Kultura
Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

V Kutné Hoře je vystaveno více než 1000 originálních modelů lega, mezi nimi i unikátní model Kostnice  více než 50000 kostiček. V muzeu můžete¨zakoupit stavebnice lega, náhradní nové a starší díly lega. Součástí je i velký dětský koutek. Každý měsíc se můžete těšit na soutěže a hry.

Expozice jsou rozděleny do tematických okruhů, kde každý najde něco ze svého dětství nebo i ze současnosti. Součástí je i nadstandardně vybavený specializovaný Lego obchod, kde najdete například náhradní dílky na váhu, klíčenky, polybagy a mnoho dalších zajímavých věcí.

Nápad na vytvoření muzease zrodil už v poloviny roku 2010, kdy se sbírka soukromého sběratele pana Miloše Křečka rozrostla do takových rozměrů, že už bylo jak pro něj, tak pro jeho rodinu neúnosné tolik modelů lega skladovat, nebo vystavovat doma ve vitrínách. Proto se na začátku roku zrodilo Muzeum kostek na Národní třídě v Praze. Jelikož pan Křeček je ale vášnivým sběratelem a jeho sbírka lega se dále rozrůstala a v Praze na modely nebylo již místo, rozhodl se, otevřít další muzeum v Kutné Hoře.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 5. 2018
1.4.
30.11.
Poslední místo člověka

Poslední místo člověka

Kutná Hora, Střední Čechy
1.4.
8.12.
Ať žije 1. republika!

Ať žije 1. republika!

Kutná Hora, Střední Čechy
3.4.
2.6.
Řecká mytologie

Řecká mytologie

Kutná Hora, Střední Čechy
7.4.
9.9.
Lada Semecká - Kaligrafie zvuku

Lada Semecká - Kaligrafie zvuku

Kutná Hora, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí