Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum komunismu v Praze

Muzeum komunismu v Praze

Kultura
Muzeum nedaleko Václavského náměstí v Praze představuje sugestivní pohled na éru komunismu se zaměřením na Československo a na Prahu. V muzeu jsou ve třech hlavních výstavních sálech a v přilehlé promítací místnosti vystaveny pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace, které obsahují autentické artefakty.

Výstavu doprovází vyprávění pečlivě zpracované ze směrodatných dat a faktů souvisejících s komunismem jako fenoménem 20. století. Muzeum se rozkládá zhruba na 450 m², na kterých představuje komunismus v mnoha sférách a z různých pohledů jako např. každodenní život, politika, vzdělání, umění, Lidové milice, armáda, policie (včetně tajných služeb StB), soudní a jiné donucovací instituce atd.. Věnuje se zejména době totalitního režimu od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

Toto je od dob Sametové revoluce první muzeum v Praze, které se specificky zabývá systémem, jenž vznikal ve sférách bývalého Sovětského svazu.

Vystavované předměty a materiály pocházejí z vlastního obsáhlého archivu muzea a dále z veřejných i osobních sbírek a archívů.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2017

Ubytování a restaurace v okolí