Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum komunismu v Praze

Muzeum komunismu v Praze

Kultura
V muzeu jsou vystaveny pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace. Uvidíte záblesk historie z originálních filmů, archivních fotografií, projekcí, rozhovorů, maleb, historických dokumentů a velkých zařízení které dohromady přivádí celou tuto kapitolu historie k životu.

Výstavu doprovází vyprávění pečlivě zpracované ze směrodatných dat a faktů souvisejících s komunismem jako fenoménem 20. století. Muzeum se rozkládá zhruba na 450 m², na kterých představuje komunismus v mnoha sférách a z různých pohledů jako např. každodenní život, politika, vzdělání, umění, Lidové milice, armáda, policie (včetně tajných služeb StB), soudní a jiné donucovací instituce atd.. Věnuje se zejména době totalitního režimu od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

Toto je od dob Sametové revoluce první muzeum v Praze, které se specificky zabývá systémem, jenž vznikal ve sférách bývalého Sovětského svazu. Vystavované předměty a materiály pocházejí z vlastního obsáhlého archivu muzea a dále z veřejných i osobních sbírek a archívů.

Zaměřuje se nejen na historický kontext, ale i unikátní zážitek v rámci pochopení dopadu komunistického režimu na politiku, sport, ekonomii, vzdělání, soudy a všechny další aspekty každodenního života, včetně dopadu na milióny životů skrze různé generace v České republice.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018
1.6.
31.12.
Snídaně v Next Door

Snídaně v Next Door

Praha 1, Praha
20.1.
25.3.
Jak vzniká výstava

Jak vzniká výstava

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí